Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bolt wyprzedził Ubera – jego wirtualna kasa fiskalna w formie aplikacji mobilnej ma już certyfikat Głównego Urzędu Miar

Nowa kasa wirtualna to wynik współpracy firmy Novitus i platformy Bolt

Bolt informuje, że stworzona na jego potrzeby eKasa zyskała certyfikat Głównego Urzędu Miar. To wirtualna kasa fiskalna w formie aplikacji mobilnej, która powstała we współpracy Novitusa i platformy Bolt. Dzięki temu rozwiązaniu kierowcy Bolta bez konieczności wyposażania swoich samochodów w taksometry i fizyczne kasy fiskalne spełnią wymogi znowelizowanej ustawy o transporcie drogowym, która wchodzi w życie z początkiem 2021 r.

Przeczytajcie także: Zagłosujcie na Cashless Pay 2020 i wygrajcie iPhone'a

Kierowcy Bolta pobiorą aplikację eKasa na urządzenia z systemem operacyjnym Android. Firma zapewnia, że rozwiązanie jest bezpieczne i łatwe w obsłudze – wystarczy, że kierowca uruchomi apkę na swoim telefonie w trakcie przejazdu. Po zrealizowanym kursie aplikacja prześle e-paragon na adres mailowy klienta, a jego kopię przekaże do Ministerstwa Finansów. Opłata za użytkowanie kasy będzie naliczana tylko w tych tygodniach, kiedy kierowca jeździł dla Bolta, i – jak zaznacza przewoźnik – będzie to kwota symboliczna.

W pracach nad wirtualną kasą fiskalną Bolt wyprzedził Ubera, który – jak mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl – na początku grudnia poinformował o rozpoczęciu testów swojego rozwiązania, przygotowywanego wspólnie z firmą Elzab. Zainteresowanie branży transportowej kasami wirtualnymi to pokłosie nowelizacji ustawy o transporcie drogowym, zgodnie z którą kierowcy wykorzystujący aplikacje takie jak Uber czy Bolt muszą mieć licencję taxi, odpowiednio oznakowany pojazd, a także posiadać taksometr oraz kasę fiskalną. Ten ostatni wymóg może zostać spełniony przez takie rozwiązanie jak wprowadzona właśnie przez Bolta eKasa, co może być dużym udogodnieniem dla kierowców.

Przeczytajcie także: Lotos wprowadza płatności mobilne

Stosowanie kas wirtualnych jest obecnie dozwolone nie tylko w branży transportowej, ale też gastronomicznej i hotelarskiej. Mając na uwadze potrzeby tych sektorów, kolejne firmy pracują nad swoimi rozwiązaniami tego typu. Niedawno firma iPOS pochwaliła się stworzeniem wirtualnej kasy na terminal płatniczy. O homologację swojego oprogramowania stara się też spółka Wirtualne Kasy Fiskalne. Jej kasa ma być połączona z soft POS-em Viva Wallet.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies