Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Powstała pierwsza kasa wirtualna na terminal płatniczy. Poznajcie iPOS pocket

Urządzenie początkowo trafi do branż gastronomicznej i transportowej

Firma iPOS pochwaliła się stworzeniem kasy wirtualnej na terminal płatniczy. To pierwszy na rynku zestaw tego typu. iPOS Pocket zastępuje tradycyjną kasę rejestrującą i może służyć m.in. do przyjęcia płatności, wygenerowania paragonu czy faktury. Obecnie trwa proces jego certyfikacji w Głównym Urzędzie Miar. Do przedsiębiorców produkt powinien trafić w kolejnym kwartale.

Przeczytajcie także: Sync. zamyka konta użytkowników z Polski

Spółka iPOS, będąca od kilku miesięcy częścią Grupy OEX, informuje, że przenośny kasoterminal wspiera e-paragony i potrafi wysłać do przedsiębiorcy wyniki sprzedaży. Sprzęt może funkcjonować jako samodzielne urządzenie lub współpracować z innymi kasoterminalami należącymi do tej samej firmy. Twórcy zapewniają, że rozwiązanie jest bezpieczne pod każdym względem – zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie gwarantują poufność danych oraz ich niezaprzeczalność.

Ustawodawca dopuszcza obecnie stosowanie kas wirtualnych w transporcie oraz gastronomii. Przedsiębiorcy z tej ostatniej branży będą mogli zaopatrzyć się w nowe urządzenia jako pierwsi i to na specjalnych warunkach z uwagi na obostrzenia związane z pandemią. Twórcy iPOS pocket przekonują, że w tym biznesie nowy produkt przyniesie spore zmiany. Pracownik na sprzęcie typu all-in-one przyjmie zamówienie, wyśle je do kuchni, rozliczy płatność kartą lub gotówką, a następnie wydrukuje paragon czy fakturę. Urządzenia mogą ze sobą współpracować, operacje będą natomiast widoczne na platformie iPOS web.

Przeczytajcie także: Google coraz bliżej przejęcia Fitbit za ponad 2 mld dolarów

iPOS zapewnia, że pracuje też nad integracją oprogramowania fiskalnego z aplikacjami do przewozu osób. W tym obszarze dzieje się już więcej – niedawno mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że Uber testuje wirtualną kasę fiskalną. W dłuższej perspektywie, o ile dopuści taką możliwość prawo, kasy wirtualne pojawią się pewnie w innych branżach, np. handlu. iPOS przywołuje tu przykład mobilnych kasjerów (takie rozwiązania testowały już Empik czy Super Pharm), którzy do tej pory zmagali się z niewygodnymi rozwiązaniami. iPOS pocket miałby to zmienić: proces zakupowy byłby realizowany z pomocą jednego, małego i relatywnie taniego urządzenia.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies