Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
iPOS ma inwestora strategicznego. Kontrolny pakiet akcji firmy przejęła spółka notowana na GPW

Grupa OEX za 51 proc. akcji iPOS zapłaciła ok. 6 mln zł

Notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych spółka OEX zainwestowała w firmę iPOS, dostarczającą urządzenia typu kasoterminal. Z komunikatu OEX wynika, że za kontrolny pakiet akcji, dający udział w wysokości 51 proc., zapłaciła ok. 6 mln zł. Po transakcji zarząd iPOS nie zmienił się. Na jego czele jak dotychczas stoi Adam Tomaszewski, wiceprezesem jest Jacek Kucharzewski a członkiem zarządu – Michał Pawłowski.

Przeczytajcie także: Kolejny kasoterminal trafił na polski rynek

iPOS to polski fintech, który jako pierwszy na polskim rynku oferował urządzenia o nazwie kasoterminal. To połączenie kasy fiskalnej z terminalem do przyjmowania płatności bezgotówkowych. Spółka rozwija także autorski system wspomagający sprzedaż i ułatwiający zarządzanie przedsiębiorstwem. System jest zlokalizowany w chmurze i jest dostępny w formie abonamentu. iPOS ma obecnie ok. 3 tys. klientów a jego przychody osiągnęły w ub. roku 2,7 mln zł.

Przeczytajcie także: Kasa fiskalna może być w smartfonie

Podstawowym urządzeniem w ofercie iPOS jest kasoterminal iPOS Smart, który kosztuje 1999 zł i działa w trybie online. Za iPOS Smart+ trzeba zapłacić 2599 zł, ale jest dodatkowo wyposażony w tablet, dzięki któremu łatwiej korzystać z aplikacji sprzedażowej. Zdaniem zarządu spółki sprzyja jej otoczenie rynkowe, czyli przede wszystkim wprowadzenie obowiązku stosowania kas fiskalnych online w niektórych branżach, m.in. w warsztatach samochodowych czy gastronomii.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies