Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Lotos pozazdrościł Orlenowi. Wprowadza płatności mobilne Pay&Go

Testy aplikacji Pay&Go mają zacząć się jeszcze w tym roku na 15 stacjach, a w II kw. przyszłego roku obejmą większość placówek Lotosu

Spółka Lotos Paliwa poinformowała o planach uruchomienia płatności mobilnych w aplikacji Pay&Go. Apka pozwalać będzie na płatności za tankowane paliwo bezpośrednio przy dystrybutorze, po zeskanowaniu kodu QR znajdującego się przy nalewaku. Testy rozwiązania na pierwszych 15 stacjach mają ruszyć jeszcze w tym roku, a w II kw. 2021 r. aplikacją będzie można płacić na większości obiektów Lotosu.

Przeczytajcie także: Circle K rozszerza dostępność płatności mobilnych

Z informacji udostępnionych przez Lotos wynika, że aplikacja początkowo będzie pozwalała na płatności Blikiem. W późniejszym terminie jej użytkownicy będą mogli korzystać z kart bankowych dodanych do apki, a także z portfeli cyfrowych takich jak Apple Pay i Google Pay. Rozwiązanie będzie dostępne zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Faktury będą wysyłane drogą elektroniczną.

W kolejnych etapach aplikacja zostanie rozbudowana o dodatkowe moduły, m.in. nawigowanie do stacji Lotos czy zakup produktów sklepowych dostępnych "na podjeździe" (np. płynu do spryskiwaczy). Wśród 15 stacji biorących udział w pilotażu znalazło się siedem obiektów w Gdańsku, dwa w Szczecinie, po jednym w Gdyni, Poznaniu i Warszawie, a także trzy stacje MOP przy A1 i S7.

Przeczytajcie także: Orlen automatycznie rozpozna samochody na stacjach

Lotos jest kolejnym koncernem paliwowym działającym na polskim rynku, który wprowadza aplikację mobilną do zdalnych płatności za tankowane paliwo. Wcześniej rozwiązanie takie wdrożył przede wszystkim Orlen, gdzie nosi ono nazwę Orlen Pay. Polski Koncern Naftowy udostępnił to narzędzie jeszcze na długo przed pandemią. Natomiast zagrożenie epidemiczne wymusiło przyspieszenie prac nad podobnymi usługami u konkurencji. Niedawno możliwość płatności aplikacjami przy dystrybutorach na swoich stacjach wprowadziły m.in. Carrefour i Circle K.

Fot. Wikipedia/Pece, CCA 3.0

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies