Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Samochody na stacjach Orlenu będą rozpoznawane automatycznie. Firma wykorzysta do tego narzędzie startupu Veturai

Początkowo nowe rozwiązanie będzie wykorzystywane do potwierdzania numerów rejestracyjnych aut należących do klientów firmowych Orlenu. Pomoże wystawiać faktury podczas płatności aplikacją mFlota

Na stacjach PKN Orlen pojazdy użytkowników aplikacji mFlota będą automatycznie identyfikowane. Koncern wykorzysta do tego rozwiązanie opierające się na sztucznej inteligencji oraz wizji komputerowej. Usługa będzie mogła zostać wykorzystana do usprawnienia procesu płatności za paliwo, realizowanych przez firmowych użytkowników aplikacji.

Przeczytajcie także: Apple Pay, Google Pay i Blik już oficjalnie w aplikacji Orlenu

O tym, że Orlen szuka partnera, który dostarczy technologię do automatycznego rozpoznawania tankowanych pojazdów, mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl już rok temu. Teraz koncern chwali się nawiązaniem współpracy ze startupem Veturai, który ma przeprowadzić pilotaż a następnie wdrożyć odpowiednie rozwiązanie. Jak podano w komunikacie, system ma się opierać na skanowaniu specjalnie zaprojektowanych znaczników holograficznych umieszczonych na szybie pojazdów, które w połączeniu z modelem samouczących się algorytmów zweryfikuje cechy pojazdów przypisanych do kart flotowych.

Przeczytajcie także: Kierowcy mogą płacić za paliwo przy pomocy asystenta głosowego

mFlota to aplikacja mobilna, za pomocą której można płacić za benzynę czy olej napędowy przy dystrybutorze. Wystarczy zeskanować kod QR, znajdujący się na podajniku paliwa. Należność jest pobierana z rachunku karty powiązanej z aplikacją. Dotychczas kierowcy aut firmowych musieli jednak podejść jeszcze do kasy, by potwierdzić numer rejestracyjny swojego pojazdu. Narzędzie dostarczone przez Veturai ma ten proces usprawnić. Być może w przyszłości automatyczna identyfikacja pojazdów będzie też wykorzystywana do samego inicjowania płatności.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies