Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Uber dołącza do Bolta. Też uzyskał certyfikat na wirtualną kasę fiskalną

Wirtualna kasa fiskalna Ubera powstała we współpracy z firmą Elzab

Uber poinformował, że na testowaną od miesiąca przez jego kierowców wirtualną kasę fiskalną uzyskał właśnie certyfikat Głównego Urzędu Miar. Amerykańska firma podkreśla, że to ostatni etap dostosowania jej działalności do wymogów reformy sektora przewozu osób. Po znowelizowaniu ustawy o transporcie drogowym współpracujący z Uberem kierowcy muszą uzyskać licencje oraz zaopatrzyć się w kasy fiskalne. Te ostatnie mogą być wirtualne, co pozwoli zmniejszyć koszt dostosowania się branży do nowych przepisów.

Przeczytajcie także: Nowa funkcja w aplikacji Autopay

Jak wspomniałem, w grudniu wirtualna kasa Elzabu była testowana przez niektórych kierowców współpracujących z Uberem. W trakcie pilotażu kursy wykonywane przez przewoźników z wykorzystaniem aplikacji Uber były przekazywane do prototypowego systemu, który umożliwiał wystawienie testowego elektronicznego paragonu. Ten z kolei był wysyłany do Ministerstwa Finansów.

Przeczytajcie także: Kolejne wdrożenie mojeID

Zaledwie kilka dni temu podobnym wdrożeniem chwalił się Bolt. W jego przypadku wirtualna kasa z certyfikatem GUM powstała we współpracy z firmą Novitus. Więcej o tym przeczytacie w tekście Bolt wyprzedził Ubera – jego wirtualna kasa fiskalna w formie aplikacji mobilnej ma już certyfikat Głównego Urzędu Miar.

Warto też przypomnieć, że kas wirtualnych można używać już także w gastronomii i hotelarstwie. Kolejne firmy pracują nad swoimi rozwiązaniami tego typu. Na przykład firma iPOS chwaliła się niedawno stworzeniem wirtualnej kasy na terminal płatniczy. O homologację swojego oprogramowania stara się też spółka Wirtualne Kasy Fiskalne. Jej kasa ma być połączona z soft POS-em Viva Wallet.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies