Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejne wdrożenie mojeID. Z rozwiązania mogą już korzystać pacjenci Enel-medu

mojeID jest już wykorzystywane w telekomunikacji, finansach, ubezpieczeniach oraz opiece zdrowotnej

KIR poinformował, że klienci Centrum Medycznego Enel-med mogą potwierdzać tożsamość za pomocą usługi mojeID. Tym samym dostęp do systemu enel-med online nie będzie już wymagał wizyty w placówce. Informacja jest o tyle ważna, że dotyczy dużej firmy świadczącej usługi na rynku prywatnej opieki medycznej – obsługuje ona ponad 700 tys. pacjentów, a tylko w ostatnim półroczu z teleporad skorzystało ponad pół miliona z nich.

Przeczytajcie także: Nawet 2 tys. zł zwrotu podatku za wpłatę na IKZE

MojeID to system umożliwiający identyfikację i logowanie się na portalach zewnętrznych usługodawców z pomocą danych bankowych. Klient, który chce skorzystać z tego rozwiązania, na stronie internetowej wybiera mojeID jako sposób identyfikacji, a następnie jest przenoszony na stronę swojego banku, gdzie podaje login i hasło do konta. Ponownie trafia na stronę portalu internetowego, gdzie jest już zidentyfikowany i zalogowany. Istotne jest to, że bank nie zna aktywności klienta poza systemem bankowym, a administrator portalu nie zna danych logowania na rachunek osobisty użytkownika.

Usługa ta jest już wykorzystywana w telekomunikacji, energetyce czy ubezpieczeniach – niedawno mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że przy zakupie polisy ubezpieczeniowej mogą z niej korzystać klienci Nationale-Nederlanden.

Przeczytajcie także: Answear.com zadebiutuje na giełdzie 8 stycznia

Pacjenci korzystający z usług Enel-medu dzięki usłudze mojeID będą mogli w prosty sposób umawiać wizyty, uzyskają wgląd do wyników swoich badań, ale też historii medycznej czy rankingu lekarzy. Po potwierdzeniu tożsamości w ramach rejestracji do systemu enel-med online, klienci firmy będą mogli też korzystać z aplikacji mobilnej enel-med. Firma zapewnia, że w okresie pandemii poszerzała portfolio narzędzi dostępnych online. Obok e-recepty są to m.in. e-skierowania oraz e-zwolnienia.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies