Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Jedno urządzenie do sprzedaży i kontroli biletów oraz do przyjmowania płatności. Nowe wdrożenie w Babiogórskim PN

Pracownicy Babiogórskiego Parku Narodowego zostali wyposażeni w urządzenia Elo Touch M60 z zainstalowanym systemem POS Berg Regions oraz terminalem aplikacyjnym Viva Wallet

W Babiogórskim Parku Narodowym wdrożono nowy system do sprzedaży i kontroli biletów. Pracownicy parku mogą za pomocą jednego urządzenia sprzedać bilet, przyjąć płatność bezgotówkowo, a także skontrolować ważność wejściówki.

Przeczytajcie także: Viva Wallet rozszerza ofertę dzięki Elo

To efekt współpracy firm Berg Regions, Viva Wallet oraz Elo. Na urządzeniach tej ostatniej – Elo Touch M60 – zainstalowane zostały: system POS Berg Regions oraz Viva Terminal App (terminal aplikacyjny Viva Wallet). Dzięki temu sprzęt może służyć jako terminal płatniczy – zarówno do przyjmowania płatności bezstykowych, jak to się dzieje typowo w przypadku softposów, jak i stykowych.

Elo Touch M60, oprócz modułu NFC, jest bowiem wyposażony także w fizyczny czytnik umożliwiający włożenie karty z chipem i procesowanie transakcji typu chip & PIN, które oprogramowanie Viva Wallet jest w stanie również przetworzyć. Firmy podkreślają, że jest to pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie.

Terminal aplikacyjny jest w pełni zintegrowany z zainstalowanym na urządzeniu systemem do sprzedaży i kontroli biletów oraz produktów parku (mapy oraz inne pamiątki), przygotowanym przez Berg Regions. Po wybraniu odpowiednich biletów sprzedawca nie wstukuje osobno kwoty do zapłaty – ta automatycznie przekazywana jest do oprogramowania płatniczego i klient od razu może przyłożyć kartę, aby uregulować należność.

Przeczytajcie także: Ruchomy PIN pad w Viva Wallet

Jak zdradza w rozmowie z serwisem cashless.pl Marcin Jamróz z Berg Regions, podobne rozwiązanie ma wkrótce zostać wdrożone w Tatrzańskim Parku Narodowym. Potencjał jego wykorzystania jest zaś szeroki i może obejmować także np. muzea, wypożyczalnie sprzętu sportowego, ośrodki narciarskie, parki rozrywki czy inne atrakcje turystyczne.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies