Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Viva Wallet z nowym parterem. Fintech rozszerza ofertę z pomocą firmy Elo

Podmioty zaoferują swoje rozwiązania najpierw na rynku europejskim, ale docelowo chcą je dostarczać globalnie

Fintech Viva Wallet poinformował o zawiązaniu partnerstwa z firmą Elo, która w swojej ofercie posiada m.in. urządzenia z ekranami dotykowymi. Efekty tej współpracy mają być widoczne w pierwszej kolejności na rynku europejskim, ale podmioty chcą wyjść z nową ofertą także poza nasz kontynent i trafić do klientów np. w USA.

Przeczytajcie także: Beesafe i Benefia24 u agentów

Strony porozumienia donoszą o integracji platformy płatniczej Viva Wallet z urządzeniami mobilnymi Elo M50 i M60 Pay. W efekcie powstały zaawansowane terminale, akceptujące ponad 30 metod płatności. Za sprawą opcjonalnej integracji ze skanerem kodów kreskowych i mocnego procesora, urządzenia umożliwiają obsługę sprzedaży biletów, zarządzanie zapasami, śledzenie dostaw czy sprawdzanie cen.

Rozwiązanie mobilne może być przekształcone z pomocą stacji dokującej w terminal stacjonarny. Narzędzie ma znaleźć zastosowanie w różnych branżach: od rozrywki, przez handel i gastronomię, po hotelarstwo oraz logistykę. Viva Wallet podkreśla, że dostarczany przez nią softpos jest w stanie procesować transakcje typu chip & PIN, czyli także te, w których karta jest fizycznie wkładana do czytnika urządzenia (a nie tylko te bezstykowe). W Polsce udział stykowych transakcji jest bardzo niewielki, ale na innych rynkach to wciąż znacząca część operacji na terminalach.

Przeczytajcie także: Autonomiczne sklepy Żabki będą miały konkurencję

Viva Wallet wywodzi się z Grecji i świadczy usługi na ponad 20 rynkach, w tym w Polsce. Fintech ma w swojej ofercie m.in. softpos, czyli terminal aplikacyjny dla urządzeń z systemem Android. Firma rozwija też bramkę do przyjmowania płatności przez internet i wydaje karty debetowe. Na początku roku mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl o rozwijaniu usług w ramach projektu Viva Bank. Z kolei w marcu okazało się, że podmiot rozszerzył funkcjonalność swojego softposa o przyjmowanie płatności z wykorzystaniem usługi BNPL od Klarny.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies