Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pango ze statusem małej instytucji płatniczej. W aplikacji AnyPark mogą się pojawić usługi finansowe

AnyPark to aplikacja mająca zaspokajać potrzeby kierowców, obecnie umożliwia płacenie za parkowanie, za korzystanie z myjni, a także za e-bilety autostradowe

Spółka Pango, będąca operatorem aplikacji AnyPark, uzyskała status małej instytucji płatniczej. W rejestrze KNF-u wśród usług, jakie może świadczyć, wymieniono m.in. działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego, wykonywanie transakcji, wydawanie instrumentów płatniczych czy świadczenie usługi przekazu pieniężnego.

Przeczytajcie także: Autopay wprowadzi e-winiety

Przypomnę, że AnyPark to aplikacja, której podstawową funkcją jest wnoszenie opłat za parkowanie w płatnych strefach. Wydaje się jednak, że Pango chce oferować szerszy zakres usług dla kierowców. W grudniu firma została umieszczona na liście partnerów systemu e-Toll, dzięki czemu mogła rozpocząć oferowanie biletów autostradowych uprawniających do przejazdu odcinkami autostrad A2 Konin-Stryków i A4 Wrocław-Sośnica. Funkcję tę udostępniono użytkownikom w styczniowej aktualizacji aplikacji.

Za pomocą AnyPark można też płacić za korzystanie z myjni samochodowych. Firma współpracuje z sieciami BFK i Wwwash.

Przeczytajcie także: SkyCash wypowiada umowy Portmonetki+

Należy się spodziewać, że jako MIP spółka wprowadzi kolejne nowości do swojej aplikacji. Konkurenci, mPay czy SkyCash, zapewniają użytkownikom swoich apek dostęp m.in. do usług finansowych, jak pożyczki, ubezpieczenia czy różnego rodzaju płatności. Niedawno w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać np., że SkyCash zdecydował się uruchomić platformę do organizowania zbiórek charytatywnych, pod nazwą Mecenato.

Wpis w rejestrze MIP umożliwia podjęcie działalności płatniczej bez konieczności zdobywania licencji krajowej instytucji płatniczej (KIP). Jego uzyskanie jest szybsze, łatwiejsze i mniej kosztowne w porównaniu z KIP. Mała instytucja płatnicza ma jednak ograniczenia: może działać wyłącznie na terenie Polski, a jej obroty nie powinny przekraczać 1,5 mln euro miesięcznie.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies