Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowa konkurencja dla Zrzutki i Siepomaga. SkyCash uruchamia projekt Mecenato

Mecenato to nowa platforma do organizowania zbiórek charytatywnych

Część użytkowników aplikacji mobilnej SkyCash, m.in. osoby, które zdecydowały się zainwestować w udziały spółki podczas zakończonej powodzeniem pierwszej kampanii crowdfundingowej, może już korzystać z nowej usługi dostępnej w apce – Mecenato. Pod tą nazwą kryje się platforma do organizowania różnego rodzaju zbiórek charytatywnych.

Przeczytajcie także: Prawie ćwierć miliarda złotych w mandatach opłacone kartami

W informacji SkyCash przesłanej do klientów wraz z zaproszeniem do testowania nowej platformy napisano, że jej celem jest wsparcie i szybsze osiągnie celów przez organizacje charytatywne. – Aktualnie w gronie naszych partnerów mamy kilka organizacji charytatywnych, ale to tylko początek! Prężnie rozwijamy swoje zasoby poprzez ciągłą komunikację i powiększanie grona użytkowników, dla których pomaganie jest ważne – pisze SkyCash.

Mecenato to druga usługa SkyCash związana z finansowaniem społecznościowym. Wiosną 2021 r. spółka uruchomiła platformę crowdfundingową pod nazwą SkyAnts. Więcej na ten temat w tekście SkyCash stawia na crowdfunding i uruchamia platformę SkyAnts.

Przeczytajcie także: Polski insurtech Sandis wybiera się za granicę

Co ciekawe, SkyCash sam ubiegał się o pieniądze użytkowników, organizując dwie kampanie crowdfundingowe. Pierwsza, ogłoszona na początku 2021 r., zakończyła się względnym sukcesem. Wprawdzie firmie nie udało się osiągnąć założonego celu zbiórki (4,2 mln zł), bo zebrała "jedynie" 2,9 mln zł. Potrafiła jednak zaangażować rekordowe grono ok. 6 tys. osób, które zdecydowały się zainwestować w rozwój SkyCash. Natomiast druga kampania ogłoszona jesienią ubiegłego roku została przerwana ze względu na interwencję nadzoru i podejrzenia ze strony KNF, że została zorganizowana z naruszeniem przepisów.

Uruchamiając Mecenato, SkyCash wchodzi na rynek zbiórek charytatywnych, na którym główne skrzypce grają dziś takie serwisy jak m.in. Zrzutka czy Siepomaga.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies