Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polski startup ubezpieczeniowy Sandis dostał 700 tys. zł z PARP. Planuje ekspansję w Tajlandii i Chile

Sandis oferuje narzędzia optymalizujące proces sprzedaży ubezpieczeń, swoje usługi kieruje do multiagencji, brokerów i firm ubezpieczeniowych

Polski startup Sandis, tworzący narzędzia wspierające sprzedaż ubezpieczeń, otrzymał ponad 700 tys. złotych dofinansowania z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Planuje je przeznaczyć na ekspansję geograficzną. Jeszcze w tym roku zamierza rozpocząć działalność w Tajlandii i Chile.

Przeczytajcie także: Nowa edycja raportu "Insurtechy w Polsce" już wkrótce

Sandis kieruje swoje usługi głównie do średnich i dużych multiagencji oraz brokerów, a także do mniejszych i średnich zakładów ubezpieczeń. W swoim portfolio ma różnego typu aplikacje do dystrybucji produktów ubezpieczeniowych, a oferuje je w modelu software as a service. Zapewnia także usługi doradcze i wsparcie na każdym etapie wdrożenia.

Narzędzia oferowane przez Sandis umożliwiają m.in. łatwe przygotowywanie ofert, obsługę sprzedaży zarówno w punkcie stacjonarnym, jak i online czy integrację preferowanych bramek płatniczych. Aplikacje mogą być w pełni dostoswane do identyfikacji wizualnej klienta.

Przeczytajcie także: Millennium będzie przez 10 lat sprzedawało ubezpieczenia Europy

Wybór Tajlandii i Chile jako krajów do ekspansji jest efektem wcześniejszych analiz firmy, w ocenie której są to rynki o dużym potencjale, ponieważ digitalizacja i rozwój w obszarze cyfrowej dystrybucji ubezpieczeń jest tam opóźniony. Ponadto stanowią one przyczółek na ogromnych, rozwijających się rynkach Azji i Ameryki Południowej.

Model biznesowy Sandis zakłada współpracę z renomowanymi integratorami i firmami doradczymi mającymi doświadczenia w sektorze ubezpieczeniowym w Tajlandii i Chile. – W grudniu i styczniu rozpoczęliśmy już rozmowy z potencjalnymi partnerami w Tajlandii. Korzystamy również ze wsparcia lokalnego biura Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu działającego w Bangkoku w zakresie poszukiwania lokalnych podwykonawców i partnerów. Planujemy też bliską współpracę z innymi polskimi insurtechami, chcąc oferować na nowych rynkach szereg usług komplementarnych – informuje Marcin Bobruk, prezes startupu.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies