Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Europa i Millennium z umową o 10-letniej współpracy. Ubezpieczyciel przejmie też udziały w spółce dystrybucyjnej banku

Wartość transakcji ma wynieść ok. 500 mln zł

Europa Ubezpieczenia i Bank Millennium zawarły 10-letnią umowę o współpracy w zakresie bancassurance. Ubezpieczyciel będzie oferował klientom banku wybrane ubezpieczenia na zasadzie wyłączności. W ramach transakcji Europa nabywa również 80 proc. udziałów w należącej do banku spółce dystrybucyjnej Millennium Financial Services. Rozszerzenie współpracy strategicznej planowane jest na drugą połowę 2023 r.

Przeczytajcie także: Europa zamyka app2U

Ostateczna wartość transakcji ma wynieść ok. 500 mln zł, a Talanx, właściciel Europy, zamierza ją sfinansować ze środków własnych. Dodatkowo w ramach partnerstwa uzgodniono mechanizm przeglądu (oparty na wynikach), odzwierciedlający potencjalne wyższe lub niższe wyniki w odniesieniu do wspólnie wyznaczonych celów biznesowych. Przejęcie udziałów ma zostać sfinalizowane jeszcze w pierwszym półroczu tego roku, ale jest to uzależnione od uzyskania zgody organu antymonopolowego.

Spółka Millennium Financial Services ma wspierać Europę Ubezpieczenia oraz Bank Millennium w tworzeniu nowych rozwiązań dla klientów i obsłudze zawartych już polis. Ma także wspomóc w realizacji procesów sprzedażowych we wszystkich kanałach dystrybucyjnych banku, w tym poprzez wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych

Przeczytajcie także: Compensa z ofertą embedded insurance

Europa i Millennium mają za sobą już ponad 15 lat współpracy. Natomiast nowo zawarta umowa ma doprowadzić do jej silnego zacieśnienia, a także do wzmocnienia pozycji i zwiększania skali działalności ubezpieczyciela, jesli chodzi o ubezpieczenia bankowe. Dzięki transakcji zyska dostęp do prężnej sieci dystrybucji obsługującej prawie 4 mln klientów. Europa będzie im oferować ubezpieczenia na życie oraz majątkowe inne niż komunikacyjne.


KATEGORIA
UBEZPIECZENIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies