Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Po czeskich i austriackich autostradach będzie można jeździć z Autopay. E-winiety mają się pojawić jeszcze w tym roku

W tym roku ma także zostać uruchomiona zapowiadana od dawna usługa płatności automatycznych na stacjach benzynowych w Polsce

Autopay będzie sprzedawać e-winiety, dzięki którym kierowcy z Polski będą mogli opłacić przejazd czeskimi i austriackimi autostradami. Nowość ma zostać wprowadzona w tym roku.

Przeczytajcie także: Będzie nowe logo Autopay?

W planach na 2023 r. Autopay ma także uruchomienie usługi automatycznych płatności za paliwo na stacjach benzynowych w Polsce. Wdrożenie tego rozwiązania zapowiadano już rok temu, ale jak widać, prace nad nim zajęły więcej czasu.

Natomiast już od prawie roku za pomocą aplikacji Autopay można uregulować należność za tankowanie na stacjach w Niemczech. Przy starcie usługi grono współpracujących stacji obejmowało placówki marek Jet, Hem i Sprint. Na ten rok Autopay planuje pozyskanie kolejnych sieci.

Przeczytajcie także: E-bilet autostradowy w aplikacji Millennium

Zapowiedzi dotyczące nowych rozwiązań i ekspansji zagranicznej pojawiły się przy okazji podsumowania minionego roku przez Autopay Mobility, czyli spółkę zarządzającą aplikacją Autopay. Jak się okazuje, obecnie z systemu Autopay korzysta ponad 1,8 mln kierowców, co oznacza prawie dwukrotny wzrost w ciągu 12 miesięcy. Udział klientów flotowych wzrósł w tym czasie pięciokrotnie.

Podano również statystyki, z których wynika, że płatności automatyczne na polskich autostradach odpowiadają obecnie za nawet 40 proc. wszystkich opłat za przejazd, a udział aplikacji Autopay w ogóle płatności automatycznych na niektórych odcinkach autostrad przekracza 90 proc.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies