Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Autopay w rok podwoiło liczbę użytkowników. Z aplikacji korzysta już ponad 1 mln osób

Za pomocą Autopay można opłacać przejazdy odcinkami autostrad A1, A2 i A4, a także automatycznie regulować należność na wybranych parkingach oraz w myjniach

Operator aplikacji Autopay pochwalił się przekroczeniem liczby 1 mln użytkowników. Na przestrzeni ostatniego roku aplikacja zanotowała pod tym względem wzrost o ponad 100 proc. – w styczniu 2021 r. korzystało z niej niespełna 446 tys. osób. A jeszcze rok wcześniej, w styczniu 2020 r., było ich nieco ponad 209 tys.

Przeczytajcie także: Blue Media z nowym inwestorem

Na pewno niemały wpływ na wzrost popularności aplikacji miało rozszerzenie listy autostrad, za przejazd którymi można płacić za jej pomocą. Do wcześniej obsługiwanych A1 Gdańsk – Toruń i A4 Katowice – Kraków w ostatnim czasie dodano również odcinki A2 Konin – Stryków i A4 Wrocław – Sośnica. To wynik dołączenia Autopay do grona operatorów pobierających opłaty na państwowych drogach w związku ze zmianą systemu poboru opłat z viaTOLL na e-TOLL. Aplikację mogą wykorzystywać zarówno kierowcy jeżdżący pojazdami do 3,5 t do zakupu e-biletów autostradowych, jak i ci poruszający się pojazdami ciężkimi, dla których e-TOLL jest obowiązkowy. A to dzięki certyfikacji, jaką udało się spółce uzyskać dla swojego rozwiązania dla klientów flotowych.

Przeczytajcie także: Jak "przesiąść się" z e-TOLLa na bilety autostradowe

W ostatnim czasie rozwijano jednak również inne funkcje aplikacji. Firma nawiązała współpracę z NaviParking, dzięki czemu użytkownicy apki mogą automatycznie opłacać należność za parkowanie na wybranych parkingach. Pod koniec grudnia do listy obsługiwanych obiektów dołączył ten pod hotelem Mercure Warsaw Grand w Warszawie, a sieć ma być uzupełniana o kolejne.

W październiku Autopay zapowiedziało zaś, że umożliwi regulowanie należności za paliwo na stacjach benzynowych. W pierwszej kolejności rozwiązanie ma być dostępne w Niemczech na stacjach sieci Jet, Hem oraz Sprint, a z czasem zdalne płatności mają być dostępne również na stacjach w Polsce.
Za pomocą Autopay można też płacić za skorzystanie z wybranych myjni samochodowych. Ich lista liczy obecnie ponad sto pozycji.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies