Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Apką Autopay już możecie zapłacić za umycie samochodu. Wystarczy zeskanować kod QR

Nowa usługa Autopay jest obecnie dostępna w ponad 60 myjniach w całym kraju

Za pomocą aplikacji Autopay możecie od dziś płacić za skorzystanie z myjni samochodowej. Funkcja ta pojawiła się w najnowszej wersji apki. Można ją już teraz pobrać z marketów App Store oraz Google Play. O tym, że Autopay planuje wprowadzić takie udogodnienie, mogliście przeczytać w tekście: Współpraca Autopay i wwwwash.pl. Za myjnię będzie można płacić automatycznie.

Przeczytajcie także: Możecie już płacić okiem za karnet narciarski

Jak skorzystać z tego sposobu płatności? Wystarczy zeskanować aparatem smartfona umieszony w myjni kod QR. Następnie trzeba wybrać kwotę, jaką chce się przeznaczyć na mycie auta, i kliknąć "zapłać". Należność zostanie automatycznie pobrana z karty płatniczej dodanej do aplikacji. Za skorzystanie z myjni można otrzymać fakturę VAT. W tym celu należy dodać w aplikacji niezbędne dane, a podczas zlecania płatności zaznaczyć odpowiednie pole.

Obecnie to rozwiązanie jest dostępne w ponad 60 myjniach, których listę znajdziecie tutaj. Operator zapowiada, że pracuje nad zwiększeniem ich liczby, a w najbliższym czasie myjnie mają zostać też odpowiednio oznaczone.

Przeczytajcie także: Autopay trafiło do AppGallery

Wygląda na to, że współpraca Autopay i wwwwash.pl rozwija się nieco wolniej, niż planowano. W połowie zeszłego roku zapowiadano bowiem, że do końca 2020 r. do systemu przystąpi 200 myjni w całym kraju. Docelowo zmienić ma się również sposób inicjowania płatności. Skanowanie kodów QR ma zostać zastąpione przez identyfikację pojazdu na podstawie rozpoznanych przez kamerę numerów rejestracyjnych samochodu. To sposób dobrze znany użytkownikom Autopay, korzystającym z niej do opłacania przejazdów autostradami A1 i A4. Kamery na wjeździe i zjeździe rozpoznają numery rejestracyjne i automatycznie podnoszą szlabany. Należność za przejazd jest zaś pobierana z rachunku karty dodanej w aplikacji.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies