Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Autopay uruchomił płatności za paliwo na stacjach benzynowych. Nowość jeszcze w tym roku także w Polsce

Obecnie z nowej usługi w aplikacji Autopay mogą korzystać kierowcy na jednej z 1,2 tys. stacji benzynowych w Niemczech

Biuro prasowe Autopay poinformowało o uruchomieniu w aplikacji nowej funkcji – automatycznych płatności za paliwo na stacjach benzynowych. Od połowy lutego bieżącego roku z usługi takiej mogą korzystać polscy kierowcy na jednej z 1,2 tys. stacji paliw w Niemczech. Chodzi o placówki takich sieci jak Jet, Hem i Sprint. O tym, że wdrożenie zbliża się wielkimi krokami kilka tygodni temu mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl.

Przeczytajcie także: mBank udostępni w aplikacji bilety i parkingi

Autopay na niemieckich stacjach paliw działa w oparciu o geolokalizację – klient podjeżdżający na stację paliw uruchamia aplikację, a po zakończeniu tankowania środki zostaną pobrane automatycznie z podpiętej karty płatniczej. Docelowo Autopay chce udostępnić kierowcom w pełni automatyczny proces płatności wykorzystujący videotolling, czyli odczytywanie numerów rejestracyjnych przez kamery umieszczone na stacji.

Z komunikatu Autopay wynika, że jeszcze w tym półroczu płatności za paliwo zaczną działać także na pierwszych stacjach w Polsce. Nie podano jednak, kiedy konkretnie to się stanie oraz z jakimi sieciami spółka rozpocznie współpracę. Nie wiadomo także, kiedy z rozwiązania polskiego fintechu będą mogli korzystać kierowcy z zagranicy, np. Niemcy w Niemczech.

Przeczytajcie także: Autopay umożliwi płatności za paliwo na stacjach benzynowych

– Konsekwentnie zmierzamy do tego, by pod parasolem Autopay zebrać możliwie najwięcej płatności związanych z podróżami samochodem. Chcielibyśmy, aby za kilka lat kierowca nie musiał w ogóle myśleć w drodze o portfelu i pieniądzach, a mógł skupić się na wygodnej i bezpiecznej jeździe, zarówno w Polsce, jak i w sąsiednich krajach. Wprowadzenie automatycznych płatności za tankowanie na niemieckich, a niedługo również na polskich stacjach to kolejny krok w tym kierunku – mówi Miłosz Kurzawski, członek zarządu Autopay.

Autopay to system do szybkich i automatycznych płatności, przeznaczony dla klientów indywidualnych, jak i flotowych. Umożliwia płatności za przejazd większością płatnych odcinków autostrad w Polsce. Korzystając z Autopay można także zapłacić za umycie samochodu na jednej z 200 myjni Shell i wwwash oraz za postój na jednym z 8 tys. miejsc parkingowych w Warszawie, Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies