Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mBank udostępni w aplikacji bilety i parkingi. Instytucja planuje wprowadzić też szereg innych usług

W bankowości mobilnej mBanku będzie też można kupować bilety kolejowe, co wyróżniałoby tę aplikację na tle konkurencji

mBank planuje udostępnić użytkownikom swojej aplikacji szereg nowych usług dodatkowych – dowiedział się serwis cashless.pl. W bankowości mobilnej pojawi się możliwość kupowania biletów komunikacji miejskiej, biletów kolejowych, wnoszenia opłat za parkingi oraz regulowania należności za przejazd autostradami. Instytucja nie zdradza dokładnego terminu wdrożenia nowych funkcji, ale mają się one pojawić w perspektywie dwóch kwartałów.

Przeczytajcie także: Bilety na mecze i koncerty w aplikacji PKO

Bank nie wyjawia też na razie, z jakim partnerem lub partnerami będzie rozwijał poszczególne usługi. Z kim współpracuje jego konkurencja? Jeśli chodzi o zakup biletów komunikacji miejskiej i regulowanie należności za parkowanie, część banków, np. Alior, BNP, Millennium, czy PKO BP, współpracuje z moBiLETem. Innego dostawcę wybrało z kolei Pekao, które od niedawna umożliwia zakup biletów komunikacji miejskiej i parkingowych dzięki współpracy ze SkyCash. Z kolei klienci Getinu w aplikacji bankowej mogą opłacać postój w strefach płatnego parkowania na mocy umowy tej instytucji z mPay.

Przeczytajcie także: 170 tys. klientów mBanku aktywowało zbliżeniowego Blika

W przypadku płatności za przejazdy autostradą sytuacja jest mniej zróżnicowana. Prawie wszystkie banki, które udostępniają swoim klientom taką usługę, współpracują w tym zakresie z Autopay. Wyjątkiem jest PKO BP, któremu odpowiednie rozwiązanie dostarcza należąca do banku spółka PKO Finat. Wczoraj w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać, że bank wkrótce umożliwi swoim klientom opłacanie przejazdu nie tylko po koncesjonowanych odcinkach A1 i A4, lecz także po państwowych A2 Konin – Stryków i A4 Wrocław – Sośnica. W apce pojawi się bowiem opcja kupowania e-biletów autostradowych.

Natomiast o ile się nie mylę, biletów kolejowych obecnie nie udostępnia w swojej aplikacji żaden z banków. mBank mógłby w tym zakresie współpracować np. z mPay lub SkyCash, które świadczą takie usługi.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies