Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Autopay jeszcze w tym miesiącu udostępni usługę płatności za paliwo na stacjach w Niemczech. Do Polski rozwiązanie zawita w tym roku

Początkowo system będzie się opierał na geolokalizacji, jednak docelowo ma wykorzystywać videotolling

Autopay deklaruje, że w tym miesiącu wprowadzi do swojej aplikacji możliwość płacenia za paliwo na wybranych stacjach w Niemczech. A jeszcze w tym roku podobne rozwiązanie ma zawitać do Polski.

Przeczytajcie także: Za pomocą mPay też można płacić na A4

Usługa płatności za paliwo początkowo będzie oparta na geolokalizacji, ale docelowo Autopay chce udostępnić w pełni automatyczny proces wykorzystujący videotolling (a więc odczytywanie numerów rejestracyjnych przez kamery umieszczone na stacji).

Wprowadzenie tej usługi do aplikacji Autopay zapowiedziało w październiku zeszłego roku. Przedstawione wówczas plany dotyczące rychłego wdrożenia musiały ulec zmianie – ze względu na prowadzony równolegle, a wymagający dużego zaangażowania projekt wprowadzenia płatności za autostrady A2 i A4 w ramach systemu e-TOLL. Jak jednak udało mi się dowiedzieć, obecnie zespół Autopay intensywnie pracuje właśnie nad projektem dot. tankowania.

Przeczytajcie także: Z Autopay korzysta już 1 mln użytkowników

W Niemczech rozwiązanie ma być dostępne na 1,2 tys. stacji trzech sieci: Jet, Hem oraz Sprint. Klient, podjeżdżając na stację, będzie musiał uruchomić apkę, a po zakończeniu tankowania należność za paliwo zostanie pobrana z podpiętej do aplikacji karty bankowej. Z kim Autopay będzie współpracować w Polsce? Spółka na razie nie zdradza.

Na naszym rynku funkcjonuje już kilka narzędzi umożliwiających płacenie za paliwo bez konieczności podchodzenia do kasy. Mowa o takich rozwiązaniach jak Orlen Pay, Lotos Pay&Go, Carrefour Tank&Go czy aplikacja Circle K. Ten ostatni koncern rozwija również usługę Pay by plate, czyli płatności w oparciu o tablice rejestracyjne, a więc taką metodę, jaką docelowo chce wdrożyć również Autopay. Rozwiązanie uruchomiono już w niektórych krajach skandynawskich, a zgodnie z planem w przyszłości ma działać na wszystkich stacjach paliw tego podmiotu.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies