Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Autopay wprowadzi płatności za paliwo na stacjach benzynowych. Najpierw w Niemczech, później w Polsce

Nowa usługa ma być dostępna w aplikacji Autopay jeszcze w tym roku

Biuro prasowe Autopay informuje o planowanym wprowadzeniu do aplikacji mobilnej nowej usługi, którą będzie możliwość płacenia za paliwo tankowane na stacjach benzynowych. Rozwiązanie w pierwszej kolejności i to jeszcze w tym roku będzie dostępne w Niemczech, na 1,2 tys. stacji trzech sieci: Jet, Hem oraz Sprint. Będzie działać w oparciu o geolokalizację. Klient, podjeżdżając na stację, będzie musiał uruchomić apkę, a po zakończeniu tankowania należność za paliwo zostanie pobrana z podpiętej do aplikacji karty bankowej.

Przeczytajcie także: Autopay z licencją Banku Litwy

Jak podaje Autopay, nieco później, a więc w I kw. 2022 r., z nowej usługi Autopay będą mogli skorzystać także klienci fintechu z Polski. Spółka nie podaje jednak na razie nazwy sieci, na której stacjach benzynowych będzie można korzystać ze zdalnych płatności za tankowanie.

Jeśli Autopay wdroży zapowiadane rozwiązanie, będzie kolejną aplikacją w Polsce umożliwiającą płatność za paliwo bez konieczności podchodzenia do kasy. Działają już tu bowiem takie rozwiązania jak np. Orlen Pay czy Lotos Pay&Go. Autopay ma jednak szansę wznieść na jeszcze wyższy poziom wygodę płacenia, bo dostępne dotąd rozwiązania wymagają od użytkownika skanowania kodu z dystrybutora i zatwierdzania transakcji.

Przeczytajcie także: SwatchPay dostępne dla wszystkich z Polski

Autopay to spółka zarządzająca aplikacją pod tą samą nazwą, wydzielona z trójmiejskiej firmy Blue Media. Służy przede wszystkim do płatności za przejazdy autostradami A1 i A4 (między Katowicami i Krakowem). Za jej pomocą można też opłacać parkowanie na wybranych parkingach prywatnych oraz regulować należność za korzystanie z myjni samochodowych. Firma od dłuższego czasu zapowiada ekspansję zagraniczną, możliwą m.in. dzięki licencji instytucji płatniczej, wydanej przez Bank Litwy.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies