Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
W serwisie biletyna.pl będzie można wykupić ochronę do biletów na koncerty i wydarzenia. Ubezpieczenie dostarcza Colonnade

Ubezpieczenie zapewnia zwrot ceny biletu, jeśli klient nie dotrze na wydarzenie np. ze względu na chorobę, ale też przez korki czy opóźnienie autobusu bądź pociągu

Serwis do zakupu biletów na wydarzenia kulturalne i sportowe biletyna.pl rozpoczął oferowanie ubezpieczeń na wypadek, gdy np. nie zdążyliście na koncert, bo w mieście były korki lub spóźnił się pociąg. Ochronę zapewnia Colonnade.

Przeczytajcie także: Compensa z ofertą embedded insurance

Obecnie projekt jest w fazie pilotażu, w związku z czym oferta ubezpieczenia wyświetla się osobom kupującym bilety tylko na niektóre wydarzenia. Wkrótce jednak klienci mają móc ubezpieczyć każdą kupowaną przez biletyna.pl wejściówkę, zarówno na imprezy w Polsce, jak i za granicą.

Koszt ubezpieczenia zależy od wartości biletu czy karnetu. Opcja objęcia ochroną pojawia się podczas zakupu wejściówki, wystarczy wtedy zaznaczyć odpowiednie pole. Po dokonaniu płatności za bilety oraz ubezpieczenie, klient otrzymuje niezbędne dokumenty na podany przez siebie adres mailowy.

Oferowane przez Colonnade ubezpieczenie zapewnia zwrot ceny biletu, jeśli klient nie będzie mógł uczestniczyć w wydarzeniu w wyniku nagłej i nieoczekiwanej okoliczności. Chodzi o takie zdarzenia jak m.in. nieszczęśliwy wypadek lub choroba (w tym covid-19), awaria bądź kradzież pojazdu, opóźnienie samolotu, pociągu lub autobusu, korki na drodze, rabunek biletu lub dokumentów tożsamości czy wezwanie na policję lub do sądu.

Przeczytajcie także: Millennium będzie przez 10 lat sprzedawało polisy Europy

Współpraca Colonnade i biletyna.pl to kolejne partnerstwo typu embedded insurance (ubezpieczenia oferowane przez dostawcę produktu nieubezpieczeniowego, jako uzupełnienie głównej oferty) wśród serwisów biletowych. W zeszłym roku na podobny krok zdecydowały się Uniqa i Going oraz PZU i eBilet.pl. Ochronę na wypadek konieczności rezygnacji z wydarzenia mogą też zapewnić sobie klienci serwisu Ticketmaster, który współpracuje z Allianz Worldwide Partners, z kolei kupujący na eventim.pl mogą wykupić ubezpieczenie biletu w Ergo Ubezpieczenia Podróży.

KATEGORIA
UBEZPIECZENIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies