Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
31. Finał WOŚP już za chwilę. Branża finansowa jak co roku zaangażowała się w akcję

W kolejnym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uczestniczą m.in. mBank, Mastercard i PayU

W najbliższą niedzielę, 29 stycznia, po raz 31. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku orkiestra gra pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą", a fundacja WOŚP zamierza za pieniądze ze zbiórki m.in. kupić sprzęt do przyspieszenia diagnostyki zakażeń.

Co roku do akcji włącza się wiele firm z branży finansowej, nie inaczej jest i tym razem. Od lat z WOŚP gra mBank, który niedawno przedłużył współpracę z organizacją i w tym roku weźmie udział w akcji po raz szósty. Bank dostarcza WOŚP m.in. terminale płatnicze i pomaga w przewozie oraz liczeniu zebranych pieniędzy.

Przeczytajcie także: Po czeskich i austriackich autostradach będzie można jeździć z Autopay

mBank udostępnia też klientom kartę zaprojektowaną przez Jerzego Owsiaka, którą można zamówić w formie plastikowej jak i mobilnej. Instytucja w nowy sposób zachęca też użytkowników swojej aplikacji i bankowości internetowej do wpłat na WOŚP. W apce mobilnej można kliknąć animowane serduszko WOŚP (tylko raz). Za każde kliknięcie mBank przekaże złotówkę na zbiórkę Orkiestry.

Inny wieloletni partner WOŚP, Mastercard, po raz szósty umożliwił zakładanie eSkarbonek, za pośrednictwem których można wpłacać środki na zbiórkę. Taką skarbonkę może założyć każdy, a link do eSkarbonki można udostępnić w mediach społecznościowych. Kwestowanie online można rozpocząć do dnia finału.

Nie zabraknie też akcji znanej przede wszystkim użytkownikom Twittera. W 2023 roku po raz 10. za każdego tweeta z hasztagiem #MastercardGrazWOSP lub retweet takiego wpisu Mastercard wpłaci 5 zł na WOŚP.

28. raz w zbiórkę zaangażuje się PolCard (Fiserv), który wspiera WOŚP technologicznie. Firma we współpracy z mBankiem przekazuje specjalnie oznaczone terminale płatnicze (z charakterystycznym czerwonym serduszkiem) dla wolontariuszy Orkiestry. Od grudnia takie terminale stoją już w niektórych placówkach mBanku. Dzięki nim darczyńcy mogą szybko wesprzeć WOŚP uzywając kart Visy i Mastercarda albo Blika.

Przeczytajcie także: Revolut wprowadzi nowy plan taryfowy

Długoletnim wsparciem WOŚP może też pochwalić się PayU, które z Orkiestrą gra od ponad 20 lat. Organizacja zachęca do brania udziału w charytatywnych aukcjach oraz wpłacania pieniędzy Orkiestrze, także za pośrednictwem specjalnej strony. PayU uruchomiło też stronę payudlawosp.pl, gdzie można wybrać sposób wpłaty (karty, wirtualne portfele, internetowy przelew, Blik), a środki powędrują do WOŚP.

Fot. mat. prasowe WOŚP / Łukasz Widziszowski

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies