Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
eSkarbonki 31. finału WOŚP już działają. Rozwiązanie ponownie dostarcza Mastercard

W ostatniej edycji WOŚP darczyńcy wpłacili do cyfrowych puszek 20 mln zł

Mastercard po raz szósty umożliwił zakładanie eSkarbonek, z pomocą których można wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Finał tego wydarzenia zaplanowano na 29 stycznia (orkiestra zagra po raz 31.), a zebrane środki zostaną przeznaczone na walkę z sepsą.

Przeczytajcie także: Alior rozszerza zastosowanie usługi mojeID

Organizacja płatnicza wyjaśnia, że wirtualną skarbonkę może założyć każdy: firma, instytucja, ale też osoba prywatna. W tym celu wystarczy wejść na tę stronę i wypełnić zamieszczony na niej kwestionariusz. Instytucja przekonuje, że potrwa to kilka minut. Gdy proces dobiegnie końca, wolontariusz otrzyma link, którym może się podzielić ze znajomymi. A ci mogą go przekazywać dalej, by wypełniać cyfrową puszkę.

Mastercard zapewnia, że popularność wirtualnych skarbonek zwiększa się z każdym rokiem. W ubiegłym roku założono ich 42 tys., czyli dwa razy więcej niż w roku poprzedzającym. Darczyńcy wpłacili do nich 20 mln zł: o 12 proc. więcej niż w 2021 roku. Z tej formy wsparcia skorzystało prawie 345 tys. pomagających, czyli 46 razy więcej niż w 2017 roku, gdy uruchomiono narzędzie.

Przeczytajcie także: Bank Pocztowy migruje do chmury

Warto też odnotować, że w dniu ostatniego finału w szczytowym momencie rejestrowano 22 wpłaty na sekundę. Najwyższa jednorazowa wpłata do eSkarbonki wyniosła 50 tys. zł. Trzy największe zbiórki należały kolejno do 18-letniego wolontariusza z kwotą przeszło 313 tys. zł, znanego aktora z kwotą blisko 245 tys. zł, a także do przedstawiciela branży mediowej, z kwotą prawie 212 tys. zł.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies