Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bank Pocztowy migruje do chmury. Dzięki temu nowe usługi mają być wdrażane szybciej

Proces powinien zakończyć się w przyszłym roku i przynieść oszczędności w zakresie obsługi infrastruktury IT

Bank Pocztowy poinformował o podjęciu decyzji w sprawie przeniesienia bankowości elektronicznej do chmury Amazon Web Services (AWS). Testy tego rozwiązania trwały blisko pięć miesięcy, a proces migracji powinien zakończyć się w przyszłym roku. Pocztowy musi w tym zakresie przestrzegać regulacji Komisji Nadzoru Finansowego.

Przeczytajcie także: Allegro wprowadza Merchant Finance

Instytucja przekonuje, że bankowość elektroniczna w chmurze to m.in. niższe koszty związane z obsługą infrastruktury IT. Jednocześnie możliwe jest szybsze wdrażanie nowych usług, co bank miał już potwierdzić podczas przeprowadzonych testów. Obecnie Pocztowy pracuje m.in. nad wprowadzeniem konta na selfie, czyli możliwości uruchomienia rachunku całkowicie zdalnie, z wykorzystaniem skanu twarzy w procesie weryfikacyjnym.

Skok technologiczny w wykonaniu Pocztowego to zapewne efekt prac Marcina Ledworowskiego, który przez niemal dwa lata pełnił funkcję członka zarządu tego banku i odpowiadał w nim m.in. za obszar IT. Latem menedżer podjął jednak decyzję o odejściu z instytucji bez podawania przyczyny. Prowadzona przez niego transformacja technologiczna zaowocowała np. nowym serwisem transakcyjnym, aplikacją mobilną czy wdrożeniem płatności mobilnych. Migracja do AWS była zapewne częścią tego planu.

Przeczytajcie także: Legitymacja emeryta-rencisty w cyfrowej wersji

Należy też przypomnieć, że Bank Pocztowy mogą niebawem czekać większe zmiany niż przejście do chmury. Kilka miesięcy temu okazało się, że PKO BP jest wciąż zainteresowany przejęciem tego podmiotu. Konkretnie 75 proc. udziałów, które teraz należą do Poczty Polskiej (pozostałe 25 proc. znajduje się już w posiadaniu największego rodzimego banku). Nie ma natomiast pewności, czy do transakcji dojdzie, ponieważ wpływ na ostateczne decyzje będą miały nie tylko kwestie ekonomiczne, ale też polityczne.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies