Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bank Pocztowy jednak na sprzedaż. Podobno ruszyły przygotowania do przejęcia przez PKO BP

Największy polski bank obecnie posiada ok. 25 proc. udziałów w Pocztowym. Reszta należy do Poczty Polskiej

PKO BP podtrzymuje zainteresowanie przejęciem Banku Pocztowego od Poczty Polskiej – niebawem zespoły robocze tych podmiotów mają rozpocząć prace w zakresie zakupu. O sprawie informuje Puls Biznesu, który dodaje, że chociaż wcześniej na transakcję nalegało głównie Ministerstwo Aktywów Państwowych, to teraz chęć zakupu wyraża także największy rodzimy bank.

Przeczytajcie także: Nowy partner operatora aplikacji Autokonto

Na temat wspomnianych planów głośno zrobiło się jeszcze we wrześniu, o czym mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl. Propozycja przejęcia pojawiła się wiosną, ale przez kolejne miesiące niewiele się działo w tym zakresie. Jesienią prace jednak przyspieszyły, a przemawiają za tym nie tylko czynniki polityczne. Poczta Polska nie będzie musiała szukać sposobów na dokapitalizowanie banku, w którym ma ok. 75 proc. udziałów.

Z kolei PKO BP (posiada pozostałe udziały) za sprawą przejęcia poszerzy swoją sieć oddziałową: Pocztowy może prowadzić działalność z okienek pocztowych, co ma znaczenie w miejscowościach, w których nie opłaca się otwierać oddziału bankowego.

Ile PKO BP może zapłacić za to przejęcie? Puls Biznesu wskazuje, że chociaż aktywa Pocztowego nie są zbyt duże (8,6 mld zł na koniec czerwca), to trzeba mieć na uwadze, że spory udział mają w nich kredyty konsumenckie – atrakcyjne w dobie wysokich stóp procentowych.

Przeczytajcie także: Do testów płatności odroczonych w PKO BP zapisało się prawie 30 tys. osób

Warto przypomnieć, że PKO BP chciał kupić Pocztowy jeszcze w 2012 roku, ale wtedy Poczta Polska nie była zainteresowana transakcją. Operator pocztowy liczył wówczas na to, że filar bankowy odegra większą rolę w jego rozwoju. Tak się jednak nie stało.

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies