Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allegro wprowadza Merchant Finance. To limit odnawialny dla firm przygotowany z PragmaGO

Podmioty deklarują, że w ramach tego wsparcia firmy mogą wnioskować o maksymalnie 150 tys. zł

Allegro uruchamia usługę Merchant Finance, czyli metodę finansowania bieżących wydatków firmy do 150 tys. zł w formie odnawialnego limitu. Sprzedawcy mogą wnioskować o te pieniądze z poziomu panelu swojego konta. Partnerem operatora platformy e-commerce w tym projekcie jest PragmaGO.

Przeczytajcie także: Nest uruchomił proces zakładania konta na selfie

Merchant Finance jest przedstawiane jako szybka metoda finansowania bieżących wydatków firmy środkami z przyszłej sprzedaży. Rozwiązanie to było anonsowane przez podmiot jeszcze na początku października. Allegro zaznacza, że sprzedający pokrywa wyłącznie prowizję operacyjną, która uwzględniona jest w każdej racie i nie obowiązują go zmiany stóp procentowych w czasie trwania umowy pożyczki. Docelowo operator chce doprowadzić do sytuacji, w której firmy będą mogły prowadzić sprzedaż bez konieczności angażowania własnego kapitału.

Jak skorzystać z nowego rozwiązania? Należy wypełnić wniosek o aktywację limitu i zaznaczyć wymagane zgody. W kolejnym kroku klient powinien zapoznać się z umową i wpisać kod SMS, który uruchomi wypłatę środków – pieniądze trafią na numer rachunku bankowego przypisanego do konta Allegro. Usługodawca zapewnia, że po każdej spłacie środki do wypłaty automatycznie się odnowią. Jeśli spłaty będą regularne, limit może wzrastać.

Przeczytajcie także: Otomoto wprowadza usługę Otomoto Pay

Warto przypomnieć, że biorąca udział w tym projekcie PragmaGO współtworzy już Allegro Pay Business, czyli płatności odroczone stworzone dla firm kupujących na Allegro Biznes. Niedawno mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że w usłudze tej pojawił się 30-dniowy okres bezkosztowy (wcześniej był on dostępny w ofercie dla konsumentów w Allegro Pay). Z kolei jeszcze we wrześniu okazało się, że z płatności odroczonych mogą korzystać nowo powstałe firmy – na start otrzymują one 3 tys. zł limitu.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies