Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nest uruchomił proces zakładania konta na selfie. Rachunek będzie dostępny w 10 minut

Bank deklaruje, że to nie koniec zmian w aplikacji – instytucja chce uprościć klientom poruszanie się po niej

Nest udostępnił konto na selfie – mogą je zakładać zarówno klienci indywidualni, jak i firmowi. Cały proces zajmuje ponoć 10 minut i jest realizowany z pomocą smartfona. Do jego przejścia potrzebny będzie dowód osobisty.

Przeczytajcie także: Nastolatek wypożyczał na czyjeś nazwiska samochody na minuty

Aby założyć rachunek, należy pobrać aplikację Nest Banku. W kolejnym kroku klient wskazuje interesujące go konto (firmowe lub osobiste) i robi zdjęcie dowodu, a następnie nagrywa gesty wykonywane głową. Pozostaje uzupełnić brakujące dane (część program odczyta z dokumentu, niektóre są pobierane z baz zewnętrznych). Użytkownik zatwierdza jeszcze wniosek i czeka na potwierdzenie. Po jego otrzymaniu można korzystać ze wszystkich funkcji rachunku.

Rozwiązanie uruchomiono w publicznej chmurze obliczeniowej, co pozwoliło przyspieszyć prace nad nim i ograniczyć koszty. Bank deklaruje, że to początek większych zmian – planem na przyszłość jest uproszczenie aplikacji. Ma ono polegać m.in. na zminimalizowaniu ilości danych, które klient musi wpisywać ręcznie. Instytucja chce też usunąć z apki działania zbędne z punktu widzenia klienta.

Przeczytajcie także: Otomoto wprowadza usługę Otomoto Pay

Warto przypomnieć, że Nest zapowiedział wprowadzenie konta na selfie wiosną br. Rozwiązanie miało się pojawić w tym roku i termin ten udało się osiągnąć. Deklaracje towarzyszyły wprowadzeniu innych zmian: udostępniono nową stronę internetową, odświeżono aplikację i serwis bankowości internetowej. Bank postawił na nowe logo, kolorystykę oraz wizerunki kart płatniczych.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies