Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Otomoto wprowadza usługę Otomoto Pay. Ułatwi sfinansowanie zakupu samochodu

Usługa Otomoto Pay powstała przy współpracy ze spółką Carsmile, która należy do tej samej grupy co Otomoto

Otomoto, jedna z największych na polskim rynku platform z ogłoszeniami motoryzacyjnymi, ogłosiło wprowadzenie na rynek nowej usługi pod nazwą Otomoto Pay, przygotowanej przy współpracy z Carsmile. Zarówno Otomoto jak i Carsmile należą do tego samego właściciela, a więc południowoafrykańskiego koncernu Naspers.

Otomoto Pay to rozwiązanie, które jest zintegrowane z platformą ogłoszeniową i ma pomagać w sfinansowaniu zakupu samochodu. Do końca pierwszego kwartału przyszłego roku usługa Otomoto Pay będzie dostępna losowo przy połowie ogłoszeń wyświetlanych na Otomoto. Wszyscy zainteresowani narzędziem będą mogli też skorzystać z niego za pośrednictwem strony otomotopay.pl. Natomiast od kwietnia 2023 r. rozwiązanie ma być dostępne przy wszystkich ogłoszeniach na Otomoto.

Przeczytajcie także: Wyniki badań w ramach Otomoto Klik nie napawają optymizmem

Pomysłodawcy Otomoto Pay deklarują, że usługa ta pozwala na szybkie znalezienie finansowania zakupu pojazdu w jednej z 18 instytucji finansowych, takich jak: PKO Leasing, BNP Paribas, Alior, Santander, Raiffeisen, Cofidis, Inbank, Arval czy Brutto.pl.

Jak wspomniałem, Otomoto Pay powstało przy współpracy z Carsmile, który dostarcza rozwiązanie technologiczne do tej usługi. Otomoto Pay automatycznie sprawdza zdolność kredytową wnioskodawcy, nie wpływając na wartość jego scoringu w Biurze Informacji Kredytowej. Po złożeniu wniosku przez użytkownika bezpośrednio na stronie internetowej otomotopay.pl, pieniądze trafią na jego konto nawet w ciągu kilkunastu minut. W ramach usługi klient otrzymuje też możliwość wygenerowania trzech raportów historii pojazdu przygotowywanych przez firmę autoDNA.

Przeczytajcie także: Carsmile tworzy brokera kredytów samochodowych

Klienci korzystający z finansowania za pośrednictwem Otomoto Pay zyskają dodatkowo możliwość włączenia do raty kredytu lub leasingu ubezpieczenia samochodu, na którego zakup się zdecydują. Narzędzie zarekomenduje najkorzystniejszą ofertę OC/AC, wybraną spośród propozycji 15 towarzystw ubezpieczeniowych współpracujących z porównywarką Punkta.

Wkrótce po premierze rozwiązania użytkownicy mają też uzyskać dostęp do usługi Scan&Buy, która na podstawie skanu tablicy rejestracyjnej pojazdu lub kodu QR w dowodzie rejestracyjnym określi rynkową cenę samochodu i automatycznie zaproponuje użytkownikowi możliwości jego finansowania z Otomoto Pay. Twórcy nowej usługi liczą, że w przyszłym roku za jej pomocą sfinansują zakup samochodów o wartości ok. 300 mln zł.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies