Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Carsmile rozwija nową usługę. Fintech tworzy brokera kredytów samochodowych online

Za pośrednictwem nowego narzędzia spółka planuje sprzedać ok. 300 mln zł kredytów w 2023 roku

Wchodzący w skład Grupy OLX fintech Carsmile pochwalił się, że tworzy internetowego brokera kredytów samochodowych. Podczas pilotażu usługi firmie udało się sfinalizować zakup tysiąca aut. W 2022 roku podmiot liczy na łączną sprzedaż kredytów i leasingu rzędu 100 mln zł, a w przyszłym roku zakłada potrojenie tej kwoty.

Przeczytajcie także: Współwłaściciel eService zniknie z giełdy

Twórcy nowej platformy przekonują, że ich celem jest uświadomienie nabywcom samochodów, że mogą sami wybrać bank czy firmę leasingową i nie muszą zgadzać się na ofertę podsuwaną przez dealera. Carsmile chce, by docelowo w jego ofercie znalazły się produkty 15-20 banków, 10-15 firm leasingowych, a także kilku firm pożyczkowych oferujących produkty online.

Podmiot zaprasza do współpracy, ale stawia pewien warunek. – Interesuje nas wyłącznie sprzedaż produktów finansowych, realizowana poprzez nasze kanały cyfrowe lub telefonicznie, najchętniej z wykorzystaniem API. Nie jesteśmy porównywarką. Nie prowadzimy działalności afiliacyjnej. Nie zajmujemy się pozyskiwaniem i przekazywaniem danych użytkowników. Stworzyliśmy i rozbudowujemy narzędzie transakcyjne – wyjaśnia Arkadiusz Zaremba, dyrektor zarządzający Otmoto Klik.

Przeczytajcie także: Wise zwiększa opłaty

Na temat Carsmile mogliście niejednokrotnie przeczytać w serwisie cashless.pl. Spółka rozpoczęła działalność kilka lat temu i zajmuje się sprzedażą pojazdów przez internet. W ten sposób sprzedała do tej pory 9 tys. nowych pojazdów, zapewniając finansowanie w formie wynajmu długoterminowego, leasingu, a od niedawna także kredytu. Firma stworzyła własne narzędzie do oceny ryzyka kredytowego, zapewniła też sobie licencję KNF.

Niespełna dwa lata temu okazało się, że większościowy pakiet jej akcji kupiła OLX Group, należąca do południowoafrykańskiego koncernu Naspers. Z kolei w połowie ubiegłego roku fintech informował o uruchomieniu platformy z autami dostawczymi – Carsmile Pro. To narzędzie dla profesjonalistów, którzy w prosty sposób wybiorą i zamówią nowe samochody dostawcze.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies