Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Apple rozszerza zasięg płatności w Kanadzie. O Polsce wciąż cisza...

Z rozwiązania Apple Pay będą mogli korzystać klienci pięciu dużych, kanadyjskich banków

System płatności mobilnych oferowany przez Apple jest dostępny w Kanadzie od października 2014 roku. Dotąd jednak mogli z niego korzystać jedynie użytkownicy kart American Express. Zasięg usługi był więc mocno ograniczony. Teraz to się zmieni, bo wdrożenie Apple Pay dla użytkowników kart MasterCarda i Visy zapowiedziało pięć dużych kanadyjskich banków.

Przeczytajcie także: Paytec wdraża płatności światłem

Najwcześniej aplikacja płatnicza od firmy Apple będzie obsługiwała karty wydane przez Royal Bank of Canada (RBC) i Canadian Imperial Bank of Commerce (CIBC). W ciągu kilku dni dostęp do usługi zyskają klienci Canadian Tire Bank oraz ATB Financial oraz Bank of Montreal (BMO). Natomiast w perspektywie kilku miesięcy Apple Pay ma wdrożyć także Bank of Nova Scotia (Scotiabank).

Apple Pay to aplikacja umożliwiająca dokonywanie płatności bezgotówkowych urządzeniami mobilnymi takimi jak iPhone. Wykorzystuje do tego antenę NFC, dzięki czemu telefonem można płacić bezstykowo na podobnej zasadzie jak kartami zbliżeniowymi. Transakcja potwierdzana jest odciskiem palca użytkownika smartfona, dzięki wbudowanemu czytnikowi Touch ID.

Przeczytajcie także: To już chyba koniec firmy Masspay

W Europie z płatności Apple Pay mogą korzystać klienci banków brytyjskich. Mówi się, że wkrótce zasięg usługi zostanie rozszerzony o kolejne kraje, ale Polski w tym kontekście się wciąż nie wymienia. Udział produktów firmy Apple w polskim rynku urządzeń mobilnych jest na tyle mały, że wdrażanie tu systemu płatności amerykańskiej firmie po prostu się nie kalkuluje.

To inaczej niż w przypadku systemu Android Pay, oferowanego przez Google. W tym tygodniu przedstawicielka tej firmy poinformowała, że w pierwszych bankach z Polski Android Pay zadebiutuje już w III kw. tego roku. Nazw banków na razie nie wymieniono. Serwis Cashless informował o tym jako pierwszy.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies