Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowe kryptowaluty w ofercie Revoluta. Wśród nich AVAX, FLOW czy APE

Brytyjski fintech po raz kolejny rozbudowuje giełdę kryptowalut w aplikacji

W ofercie Revoluta w Europie oraz Wielkiej Brytanii pojawiło się ponad 20 nowych kryptowalut. W tej chwili fintech ma ich w swoim portfolio ponad 80. Jeszcze na początku roku miał ich około 60.

Nowe kryptowaluty w ofercie Revoluta to: Metaverse token APE (ApeCoin), tokeny z kategorii DeFi, REQ i ETC, a także tokeny: CLV, FORTH, AVAX, SAND, GALA, AXS, JASMY, ENS, DASH, FLOW, IMX, CRO, IDEX, REN, SPELL, PERP, BICO, COTI oraz MLN.

Przeczytajcie także: "Zapłać, gdy sprzedasz". OLX udostępni nowy sposób rozliczeń

Z danych udostępnianych na stronie internetowej coinmarketcap.com wynika, że "najsilniejszą" w gronie nowych kryptowalut jest Avalanche (AVAX). Płaci się za nią niecałe 24 dolary, a jkapitalizację rynkową coina oszacowano na ponad 6,7 mld dolarów. W pierwszej czterdziestce pod względem kapitalizacji są też m.in. FLOW czy APE.

Jak informuje Revolut w komunikacie prasowym, w Polsce obserwuje rosnące zainteresowanie kryptowalutami. W I półroczu 2022 roku liczba klientów kupujących kryptowaluty wzrosła o 8 proc. w porównaniu do analogicznego okresu sprzed roku. Polacy i Polki najchętniej przechowują Bitcoina (34 proc. z użytkowników) oraz Ethereum (31 proc.).

Przeczytajcie także: Australijski Up Bank stworzył alternatywę dla BNPL

Jeszcze przed ogłoszeniem rozszerzenia oferty o nowe kryptowaluty fintech uruchomił moduł edukacyjny w aplikacji Learn & Earn. Użytkownicy mogą nie tylko dowiedzieć się za jej pośrednictwem, czym jest kryptowaluta lub blockchain, ale również otrzymać nagrody za ukończenie kursów i zdanie testów. Revolut chwalił się niedawno, że ma ponad 20 mln klientów, z czego 1,7 mln w Polsce.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies