Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowe kryptowaluty w ofercie Revoluta. Wśród nich AVAX, FLOW czy APE

Brytyjski fintech po raz kolejny rozbudowuje giełdę kryptowalut w aplikacji

W ofercie Revoluta w Europie oraz Wielkiej Brytanii pojawiło się ponad 20 nowych kryptowalut. W tej chwili fintech ma ich w swoim portfolio ponad 80. Jeszcze na początku roku miał ich około 60.

Nowe kryptowaluty w ofercie Revoluta to: Metaverse token APE (ApeCoin), tokeny z kategorii DeFi, REQ i ETC, a także tokeny: CLV, FORTH, AVAX, SAND, GALA, AXS, JASMY, ENS, DASH, FLOW, IMX, CRO, IDEX, REN, SPELL, PERP, BICO, COTI oraz MLN.

Przeczytajcie także: "Zapłać, gdy sprzedasz". OLX udostępni nowy sposób rozliczeń

Z danych udostępnianych na stronie internetowej coinmarketcap.com wynika, że "najsilniejszą" w gronie nowych kryptowalut jest Avalanche (AVAX). Płaci się za nią niecałe 24 dolary, a jkapitalizację rynkową coina oszacowano na ponad 6,7 mld dolarów. W pierwszej czterdziestce pod względem kapitalizacji są też m.in. FLOW czy APE.

Jak informuje Revolut w komunikacie prasowym, w Polsce obserwuje rosnące zainteresowanie kryptowalutami. W I półroczu 2022 roku liczba klientów kupujących kryptowaluty wzrosła o 8 proc. w porównaniu do analogicznego okresu sprzed roku. Polacy i Polki najchętniej przechowują Bitcoina (34 proc. z użytkowników) oraz Ethereum (31 proc.).

Przeczytajcie także: Australijski Up Bank stworzył alternatywę dla BNPL

Jeszcze przed ogłoszeniem rozszerzenia oferty o nowe kryptowaluty fintech uruchomił moduł edukacyjny w aplikacji Learn & Earn. Użytkownicy mogą nie tylko dowiedzieć się za jej pośrednictwem, czym jest kryptowaluta lub blockchain, ale również otrzymać nagrody za ukończenie kursów i zdanie testów. Revolut chwalił się niedawno, że ma ponad 20 mln klientów, z czego 1,7 mln w Polsce.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies