Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
"Zapłać, gdy sprzedasz". OLX udostępni nowy sposób rozliczeń za płatne ogłoszenia

Serwis chce, by użytkownicy płacili tylko w przypadku, gdy rzeczywiście uda im się coś sprzedać dzięki sponsorowanemu ogłoszeniu

Serwis OLX w aktualizacji regulaminu, który zacznie obowiązywać 8 sierpnia tego roku, zapowiada wprowadzenie nowego sposobu rozliczeń za reklamowane oferty. Ogłoszenia płatne, zamieszczane przez użytkowników, nie będą musiały być wyłącznie opłacane z góry (jako pojedyncze oferty lub pakiety).

Przeczytajcie także: Kolejny bank wdraża Visa Mobile

OLX umożliwi wybranie opcji "Zapłać, gdy sprzedasz". To nic innego jak prowizyjny model rozliczeń. Będzie dostępny jednak tylko w wypadku tych ogłoszeń, w przypadku których wystawiający skorzystają z usługi Przesyłki OLX i Płatności OLX. Cena publikacji będzie obliczana dopiero na podstawie liczby transakcji wykonanych dzięki płatnemu ogłoszeniu. Jak czytam w rozszerzonym regulaminie, wysokość należności dla serwisu zostanie podana użytkownikowi przed publikacją ogłoszenia.

Podstawą dla wyliczeń będzie cena brutto przedmiotu. Nie wlicza się w nie kosztów dostawy czy usługi serwisowej. Jednocześnie proces rozliczeń w ramach "Zapłać, gdy sprzedasz" ma być zautomatyzowany. Po transakcji kwota należna OLX zostanie potrącona z kwoty sprzedaży.

Przeczytajcie także: Współwłaściciel eService zniknie z giełdy

Od 8 sierpnia zajdzie też kilka innych zmian. Zmniejszony zostanie np. limit darmowych ogłoszeń w kategorii Muzyka i Edukacja. Użytkownicy prywatni będą mogli wystawić za darmo nie 100 a 20 ogłoszeń, z kolei biznesowi – tylko 5 (obecny limit to 20).

Image by rawpixel.com

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: ECOMMERCE, OLX

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies