Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Osiem nowych kryptowalut w aplikacji Revoluta, a wśród nich Shiba Inu

W aplikacji Revoluta klienci mogą już kupować i sprzedawać 61 różnych tokenów

Powiększa się giełda kryptowalut w aplikacji Revoluta. Fintech udostępnił właśnie klientom kolejnych osiem nowych tokenów. Od niedawna mogą oni kupować i sprzedawać: SHIB, ACH, BAL, FET, MKR, MASK, QNT, WLUNA. Łącznie Revolut oferuje już użytkownikom jego aplikacji 61 cyfrowych walut.

Przeczytajcie także: Trzy nowe podmioty na liście MIP

W grupie nowych cyfrowych walut najmodniejsza jest Shiba Inu. Właściwie nie do końca wiadomo, skąd bierze się jej popularność. SHIB należy do kategorii memcoinów i jest kolejnym (po DOGE) aktywem, które w logo ma psa. Zresztą Shiba, to właśnie rasa japońskiego czworonoga. Waluta nie jest powiązana z żadnym poważnym projektem blockchainowym. To właściwie eksperyment, który opisywany jest jako spontaniczny i zdecentralizowany sposób na zbudowanie nowej społeczności. Ma także służyć rozwojowi sztuki NFT oraz rozwojowi giełdy Shibaswap. Jest to token, którego podaż wynosi kwadrylion. W przeciwieństwie np. do bitcoina można go zatem posiadać w ogromnych ilościach.

Przeczytajcie także: Klarna szuka nowych inwestorów

Zainteresowanym spekulacją cyfrowymi walutami warto przypomnieć, że rynek ten charakteryzuje się dużą zmiennością. Wiąże się to z ryzykiem utraty kapitału. Z tego względu handel kryptowalutami chociaż powszechnie dostępny, nie jest polecany wszystkim. Warto mieć na uwadze własne możliwości finansowe, sytuację życiową i porównywać informacje o kryptowalutach z wielu źródeł. A przede wszystkim należy starannie rozważyć decyzje inwestycyjne.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies