Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Osiem nowych kryptowalut w aplikacji Revoluta, a wśród nich Shiba Inu

W aplikacji Revoluta klienci mogą już kupować i sprzedawać 61 różnych tokenów

Powiększa się giełda kryptowalut w aplikacji Revoluta. Fintech udostępnił właśnie klientom kolejnych osiem nowych tokenów. Od niedawna mogą oni kupować i sprzedawać: SHIB, ACH, BAL, FET, MKR, MASK, QNT, WLUNA. Łącznie Revolut oferuje już użytkownikom jego aplikacji 61 cyfrowych walut.

Przeczytajcie także: Trzy nowe podmioty na liście MIP

W grupie nowych cyfrowych walut najmodniejsza jest Shiba Inu. Właściwie nie do końca wiadomo, skąd bierze się jej popularność. SHIB należy do kategorii memcoinów i jest kolejnym (po DOGE) aktywem, które w logo ma psa. Zresztą Shiba, to właśnie rasa japońskiego czworonoga. Waluta nie jest powiązana z żadnym poważnym projektem blockchainowym. To właściwie eksperyment, który opisywany jest jako spontaniczny i zdecentralizowany sposób na zbudowanie nowej społeczności. Ma także służyć rozwojowi sztuki NFT oraz rozwojowi giełdy Shibaswap. Jest to token, którego podaż wynosi kwadrylion. W przeciwieństwie np. do bitcoina można go zatem posiadać w ogromnych ilościach.

Przeczytajcie także: Klarna szuka nowych inwestorów

Zainteresowanym spekulacją cyfrowymi walutami warto przypomnieć, że rynek ten charakteryzuje się dużą zmiennością. Wiąże się to z ryzykiem utraty kapitału. Z tego względu handel kryptowalutami chociaż powszechnie dostępny, nie jest polecany wszystkim. Warto mieć na uwadze własne możliwości finansowe, sytuację życiową i porównywać informacje o kryptowalutach z wielu źródeł. A przede wszystkim należy starannie rozważyć decyzje inwestycyjne.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies