Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Revolut ma już ponad 20 mln klientów. Polska na 4. miejscu w Europie pod względem liczby użytkowników apki

W Polsce już 1,7 mln osób korzysta z aplikacji Revoluta

Revolut świętuje 7 urodziny. Z tej okazji pochwalił się statystykami dotyczącymi swojej działalności. Najważniejszą jest przekroczenie granicy 20 mln pozyskanych klientów. Każdego dnia wykonują oni z pomocą aplikacji ponad 250 mln transakcji.

Przeczytajcie także: Revolut wprowadza terminal płatniczy

Najwięcej klientów Revolut ma w Wielkiej Brytanii. Na macierzystym rynku jest ich 4,8 mln. Drugie miejsce zajmuje Rumunia z 2 mln klientów, trzecie Irlandia (1,9 mln klientów). Na czwartym miejscu pod względem liczby klientów plasuje się Polska, która z 1,7 mln użytkowników aplikacji Revoluta wyprzedza Francję (1,5 mln klientów). Warto wspomnieć, że nad Wisłą Revolut oficjalnie wystartował w marcu 2018 r.

Usługi fintechu dostępne są obecnie w 36 krajach, a niebawem planuje debiut na kolejnych rynkach, m.in. w Meksyku, Indiach i Brazylii. Firma podała również, że zatrudnia już ponad 5 tys. osób, z czego 1 tys. w Polsce. A zespół ma być dalej rozbudowywany.

Przeczytajcie także: Revolut z nową kartą kolekcjonerską

Przy okazji siódmej rocznicy rozpoczęcia działalności brytyjski fintech wspomina, że zaczynał od realizowania przelewów zagranicznych z wymianą walut. Dziś jego klienci mogą korzystać m.in. z natychmiastowych, darmowych przelewów międzynarodowych, oprocentowanych kont do automatycznego oszczędzania, kredytów online, płatności odroczonych Pay Later, a także platformy Stays do rezerwacji noclegów. W jego ofercie jest również aplikacja, konto i karta Revolut Junior dla dzieci.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies