Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Revolut Stays już w Polsce. Za rezerwację hotelu czy apartamentu w jego aplikacji fintech obiecuje do 10 proc. moneybacku

Revolut Stays to przypominająca Airbnb, booking.com czy Hotels.com usługa wyszukiwania i rezerwowania miejsc noclegowych

Revolut w swojej aplikacji udostępnił klientom z Polski funkcję Stays. To przypominająca Airbnb, booking.com czy Hotels.com usługa rezerwowania miejsc noclegowych. Oferta na razie nie imponuje szerokim wyborem hoteli i apartamentów, ale ma się to szybko zmienić. W apce są pierwsze propozycje krajowe i zagraniczne. Fintech kusi klientów opcją moneyback (firma używa określenia cashback). Można odzyskać do 10 proc. wartości rezerwacji. Fintech odda 7,5 proc. wydanej na noclegi kwoty klientom korzystającym z planów Standard i Plus oraz 10 proc. właścicielom kont Metal.

Przeczytajcie także: Wystartowały fintechowe studia SGH

Funkcja Stays została zaprezentowana już w lipcu i w pierwszej kolejności fintech udostępnił ją klientom w Wielkiej Brytanii. Jednocześnie zapowiedziano, że w ciągu kilku miesięcy trafi ona do innych europejskich krajów oraz Stanów Zjednoczonych. Poinformowano też, że docelowo fintech zamierza umożliwić rezerwowanie lotów czy wypożyczanie aut. Dzięki temu aplikacja służąca pierwotnie do celów finansowych, staje się tzw. super aplikacją, czyli narzędziem zapewniającym dostęp do różnych usług.

Przeczytajcie także: Wystartowały fintechowe studia SGH

Nie tylko Revolut szuka dla siebie nowych ścieżek rozwoju. Kilka dni temu okazało się, że Klarna przejmuje Inspirock – amerykańską firmę tworzącą rozwiązania do planowania podróży. Klienci szwedzkiego fintechu będą mogli zarezerwować lot lub hotel, zorganizować sobie atrakcje podczas wyjazdu, a gdy przyjdzie do płacenia, pojawi się opcja kup teraz, zapłać później. Z usług Inspirock rocznie korzysta obecnie około 25 mln osób. Warunki akwizycji nie zostały upublicznione.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies