Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Revolut uruchamia kursy edukacyjne w aplikacji. Będzie uczył o kryptowalutach i nagradzał za zdobywanie wiedzy

Za ukończenie kursów i zdanie testów klienci mogą dostać nagrodę wyrażoną w tokenach DOT

Revolut uruchomił w swojej aplikacji moduł edukacyjny Learn & Earn. W pierwszych kursach, które się w nim znalazły, omawiane są podstawowe zagadnienia związane z kryptowalutami oraz siecią multichain Polkadot. Fintechowy bank zamierza jeszcze w tym roku udostępnić kolejne kursy, zarówno dla osób początkujących, jak i tych obeznanych ze światem krytpowalut.

Przeczytajcie także: Revolut nawiązał współpracę ze Stripe'em

Za ukończenie kursów i zdanie testów klienci Revoluta mogą zdobyć nagrodę pieniężną wyrażoną w tokenach DOT. Uzyskane tokeny można zatrzymać, wymienić na inne waluty cyfrowe lub tradycyjne waluty takie jak euro, dolar czy funt. Materiały edukacyjne są dostępne dla klientów z Europy i Wielkiej Brytanii.

Udostępniając moduł Learn & Earn, Revolut wziął sobie na cel szerzenie wiedzy finansowej, w tym w takich tematach jak krypotwaluty, blockchain, popularne tokeny i protokoły. Fintech zapewnia, że lekcje są krótkie i proste. Z pierwszego kursu można się dowiedzieć, czym są kryptowaluty, czym różnią się od tradycyjnych walut FIAT, czym jest system zdecentralizowany, a także jakie jest znaczenie kryptografii i mechanizm technologii blockchain,. Zwrócono też uwagę na duże ryzyko, które wiąże się z handlem kryptowalutami.

Przeczytajcie także: Ważny komunikat KNF w sprawie kryptowalut

W aplikacji Revoluta dostępnych jest obecnie ponad 80 kryptowalut, z czego ponad połowa została do dodana od początku tego roku. Użytkownicy apki mogą kupować i sprzedawać wirtualne waluty na różne sposoby. Mogą ustawić zlecenia typu stop lub limit, by nie musieć obserwować rynku na bieżąco, lub użyć opcji recurring buy pozwalającej uśredniać w czasie zmienną cenę zakupu. Klienci mogą też odkładać zaokrąglone końcówki z codziennych zakupów w postaci wybranej kryptowaluty.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies