Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Strategiczna współpraca Revoluta i Tink. Brytyjski fintech chce rozwijać open banking

Partnerstwo z Revolutem jest pierwszym tak dużym przedsięwzięciem zapoczątkowanym przez Tink po niedawnym przejęciu spółki przez Visę

Revolut nawiązał partnerstwo z firmą Tink, której usługi bazują na rozwiązaniach z zakresu open banking. Współpraca spółek ma usprawnić przekazy pieniężne dla klientów Revoluta, których jest około 18 mln na całym świecie.

Przeczytajcie także: Nowa usługa dla biznesu od Revoluta

Tink ma wspomagać brytyjski fintechowy bank poprzez swoją technologię usług inicjowania płatności (payment initiation services, PIS). Pozwala ona na łączenie się ze swoim kontem bankowym i natychmiastową autoryzację oraz realizację płatności, bez potrzeby opuszczania aplikacji Revolut.

Tink z siedzibą w Sztokholmie został w połowie marca 2022 roku przejęty przez Visę. Organizacja płatnicza zapewniała, że nie zlikwiduje firmy, pozostawiła też jej dotychczasowego szefa na stanowisku. Transakcję wyceniono na 1,8 mld euro. Visa zapowiadała, że będzie chciała dalej rozwijać Tink i pomagać tej firmie w dotarciu na nowe rynki. Współpraca podjęta z Revolutem jest pierwszym, dużym przedsięwzięciem, rozpoczętym już po przejęciu szwedzkiego fintechu.

Skupiający się na świadczeniu usług otwartej bankowości fintech, gdy doszło do przejęcia, docierał ze swoimi rozwiązaniami do 3,4 tys. banków, które obsługują około 250 mln klientów. Partnerstwo z Revolutem zapewne zwiększy ten zasięg.

Przeczytajcie także: Duży sukces płatności odroczonych na allegro.pl

Revolut jest bardzo aktywny w tym półroczu, zwłaszcza w reorganizacji biznesu. Pisaliśmy już, że klienci Revolut Payments zostaną przeniesieni do Revolut Banku. Brytyjski fintech zmienił też partnera w zakresie ubezpieczeń, od 1 kwietnia jest nim Allianz Partners. Wróciły też lokalne IBAN-y dla klientów z Polski.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies