Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Revolut: testy zakończone, lokalne IBAN-y w Polsce wracają na dobre

Pierwsza grupa klientów Revoluta otrzyma dzisiaj zaproszenia do aktywacji lokalnych numerów IBAN

Lokalne numery IBAN dla klientów Revoluta w Polsce wracają na dobre. Fintech jeszcze dzisiaj poinformuje klientów, że mogą je aktywować w aplikacji. Na początek zaproszenia trafią do ok. 25 tys. osób. Fintechowy bank ma w Polsce 1,5 mln użytkowników aplikacji i kart, w tym 250 tys. w Warszawie.

– Gdy w marcu 2021 r. klienci Revolut w Polsce musieli przejść z polskich numerów na litewskie, firma obiecała, że polskie numery kont powrócą. Po udanych testach w kwietniu 2022 r. pierwsza grupa klientów planów Premium i Metal otrzyma dziś zaproszenia do aktywowania polskich numerów IBAN. Zmiana ułatwi otrzymywanie lokalnych przelewów złotowych, w tym wynagrodzenia od pracodawcy na konto w Revolut – czytam w nadesłanym do redakcji komunikacie prasowym.

Przeczytajcie także: Curve automatyzuje płatności

Jak informował serwis cashless.pl, w połowie kwietnia 2022 r. Revolut rozpoczął testy nowej usługi we współpracy z Aion Bankiem.

Klienci, którzy chcą przełączyć IBAN-y, powinni otworzyć w aplikacji Revoluta zakładkę Konta, wybrać skrót PLN i postępować zgodnie z wyświetloną instrukcją. Po zaakceptowaniu regulaminu pojawią się nowe dane konta.

Przywrócenie lokalnych numerów IBAN powinno ucieszyć klientów Revoluta, którzy podali u pracodawcy ten numer rachunku jako właściwy do wypłaty wynagrodzenia. Revolut zapewnia, że takie przelewy zwiększają szanse na otrzymanie pozytywnej decyzji w przypadku składania w jego aplikacji wniosków o kartę kredytową lub kredyt. Fintech zapowiada także "nowe możliwości w zakresie integracji Revoluta z polskimi systemami płatności". Czyżby klienci brytyjskiego fintechowego banku mieli wkrótce otrzymać Blika?

Przeczytajcie także: Climatica pozyskuje inwestora

Jak już wspomniałem, Revolut utracił polskie IBAN-y w marcu 2021 r. Wtedy wygasła jego umowa z Danske Bankiem. Oznaczało to dla klientów wzrost kosztów przelewów z większości banków w Polsce, które traktowały takie operacje jako transgraniczne. Najbardziej ucierpiały na tym osoby otrzymujące na konta w Revolucie wynagrodzenia od polskich pracodawców.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies