Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Revolut przywraca polskie numery IBAN. Trwają testy z Aion Bankiem

O możliwości używania krajowych numerów kont Revolut informuje już pierwszych klientów

Czytelnicy cashless.pl donoszą, że Revolut przywraca polskie numery IBAN. Pierwsi klienci zostali poinformowani, że mogą już zmienić dotychczas używany IBAN litewski na lokalny, polski. Z moich informacji wynika, że to dopiero testy nowej usługi, a Revolut współpracuje przy tym z Aion Bankiem.

Przeczytajcie także: Cashless Breakfast na temat płatności w 2022 r.

Klienci, którzy już mogą i chcą przełączyć IBAN-y, powinni otworzyć w aplikacji Revoluta zakładkę Konta, wybrać skrót PLN i postępować zgodnie z wyświetloną instrukcją. Po zaakceptowaniu regulaminu pojawią się nowe dane konta.

Revolut utracił polskie IBAN-y w marcu 2021 r. Wtedy wygasła jego umowa z Danske Bankiem. Oznaczało to dla klientów wzrost kosztów przelewów z większości banków w Polsce, które traktowały takie operacje jako transgraniczne. Najbardziej ucierpiały na tym osoby otrzymujące na konta w Revolucie wynagrodzenia od polskich pracodawców.

Przeczytajcie także: Dlaczego Aion nie jest Netfliksem bankowości

Natomiast Revolut i Aion Bank rozpoczęły współpracę od rachunków oszczędnościowych. W listopadzie 2021 r. brytyjski bank z litewską licencją zaproponował polskim klientom oprocentowanie kont w euro. Pieniądze trafiały do belgijskiego oddziału Aion Banku, a depozyty były objęte ochroną belgijskiego funduszu gwarancyjnego.

Pisałem wtedy, że ta współpraca Revoluta i Aiona może zwiastować kolejne zmiany w ofercie brytyjskiego fintechowego banku i miałem na myśli obsługę lokalnych rachunków Revoluta w Polsce. Jak widać, nie pomyliłem się.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies