Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Revolut dodaje oprocentowanie do Sejfów. Oszczędności będą lokowane w Aion Banku

Klienci Revoluta w Polsce korzystający z płatnego planu Metal otrzymają odsetki w wysokości 0,3 proc. od depozytu w euro

Revolut poinformował, że jego klienci w Polsce mogą już korzystać z oprocentowanych kont oszczędnościowych. Aby to było możliwe, w aplikacji fintechu, w zakładce Sejfy, należy utworzyć nowe subkonto w euro. Wpłacone tam pieniądze będą oprocentowane w wysokości 0,3 proc. Odsetki są wypłacane codziennie.

Na razie oferta jest kierowana wyłącznie do klientów korzystających z płatnego planu Metal. Pozostali otrzymają dostęp do oprocentowanych kont już niebawem, jednak na gorszych warunkach. Revolut zaoferuje oprocentowane konta także w innych walutach i w innych krajach Europy.

Przeczytajcie także: Autopay wybawi kierowców od e-Toll

Nie ustanowiono ani minimalnego ani maksymalnego limitu depozytu. Istotne jest to, że wpłacone środki są zabezpieczone do wysokości 100 tys. euro przez belgijski fundusz gwarancyjny. Dlaczego w opisie usługi pojawia się fundusz gwarancyjny z Belgii? Z regulaminu wynika, że nowy produkt Revolut oferuje we współpracy z Aion Bankiem. A ten, jak wiadomo, działa w Polsce na podstawie licencji bankowej wydanej właśnie w Belgii.

Aion Bank we własnej aplikacji także oferuje oprocentowane konta oszczędnościowe. W jego przypadku klienci, w zależności od wybranego rodzaju rachunku, otrzymują od 0,5 do 1 proc. rocznie dla depozytów w euro. Tam także nie przewidziano limitów kwotowych. Oprócz wysokości oprocentowania różnica jest taka, że Aion proponuje miesięczną kapitalizację odsetek.

Przeczytajcie także: Aion Bank zaczyna współpracę z Allegro Pay

Ciekawe, czy obecna współpraca Revoluta i Aiona w Polsce zwiastuje kolejne zmiany w ofercie brytyjskiego fintechowego banku. W marcu tego roku wygasła umowa Revoluta z Danske Bankiem, w związku z tym przestał oferować klientom w Polsce rachunki z lokalnym numerem IBAN. Oznacza to wzrost kosztów przelewów z większości banków w Polsce, które traktują to jako operacje transgraniczne. Aion polski IBAN posiada. Czy w jego interesie będzie, by obsługiwać lokalne rachunki także klientów Revoluta?

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies