Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowy podmiot na liście MIP. Spółka organizowała loterie sylwestrowe dla TVP i TVN

W rejestrze KNF pojawiło się już blisko 140 pozycji. Część z nich została jednak usunięta z listy

Na liście małych instytucji płatniczych pojawił się niedawno nowy podmiot. To 138 firma wpisana do rejestru KNF, ale trzynaście z nich zostało już z niego wykreślonych. Najnowszy wpis dotyczy warszawskiej spółki 4mats Agregacja, zajmującej się organizacją konkursów i loterii SMS.

Przeczytajcie także: Bilety już dostępne w aplikacji Moje ING mobile

Firma informuje na swojej stronie internetowej m.in., że posiada bezpośrednie połączenie z operatorami GSM i dysponuje dużą bazą potencjalnych klientów (15 mln numerów telefonów). Spółka zorganizowała ponad 100 loterii, w tym akcje sylwestrowe dla stacji telewizyjnych. W ofercie są też np. sondaże i głosowania, kampanie reklamowe, a także quizy.

W rejestrze KNF na liście usług, jakie spółka może świadczyć, znaleźć można m.in. wydawanie instrumentów płatniczych, działania niezbędne do prowadzenia rachunku, przyjmowanie wpłat gotówki i dokonywanie jej wypłat z rachunku, transfer środków przez polecenie zapłaty, przy użyciu karty płatniczej czy wykonanie przelewu. Mowa jest także o usłudze przekazu pieniężnego i akceptowaniu instrumentów płatniczych.

Przeczytajcie także: Allegro Finance stara się o licencję KIP

Status MIP umożliwia podjęcie działalności płatniczej bez konieczności zdobywania licencji krajowej instytucji płatniczej (KIP). Jego uzyskanie jest szybsze, łatwiejsze i mniej kosztowne w porównaniu z KIP. Mała instytucja płatnicza ma jednak ograniczenia: może działać wyłącznie na terenie Polski, a jej obroty nie powinny przekraczać 1,5 mln euro miesięcznie. Na listę trafiły ostatnio Wirtualne Kasy Fiskalne, Talaros, Open Pay, LAMM oraz CashHome.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies