Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PeoPay Kids z nowymi funkcjami. Wśród nich przede wszystkim Blik

Pekao dodał do swojej dziecięcej aplikacji także powiadomienia o transakcjach

Bank Pekao poinformował o wprowadzeniu nowych funkcji w aplikacji PeoPay Kids w wersji 1.5.0 lub wyższych. Chodzi głównie o Blika, którego rodzic może włączyć dziecku za pomocą przeznaczonego do tego panelu w apce PeoPay lub serwisie Pekao24. W dowolnym momencie może go także wyłączyć. Domyślnie nowe rozwiązania są wyłączone i niewidoczne w aplikacji dziecka.

Przeczytajcie także: ING wprowadza terminal aplikacyjny

Jakie nowości można znaleźć w PeoPay Kids? To m.in. płatności z użyciem kodów Blik w sklepach internetowych i stacjonarnych czy wypłaty gotówki z bankomatów za pomocą kodów Blik. Domyślny dzienny limit wynosi dla tych transakcji 20 zł. Rodzic może go zmniejszyć lub zwiększyć do maksymalnie 500 zł. Jeżeli opiekun umożliwi dziecku płacenie Blikiem w internecie, to będzie mógł przed każdą transakcją wyrazić na nią zgodę (jest ona ważna przez 48 godzin).

Wśród nowych funkcji pojawiło się także wysyłanie i otrzymywanie przelewów Blik na telefon. W tym przypadku maksymalna kwota jednorazowego przelewu to 500 zł (do limitu 1000 zł dziennie). Przelew autoryzuje finalnie rodzic – dziecko jedynie wysyła za pomocą apki prośbę o wykonanie operacji. Nowością będzie też oznaczanie ikoną systemu rozwijanego przez PSP osób korzystających z Blika a znajdujących się w książce adresowej smartfona.

Użytkownicy PeoPay Kids mogą też liczyć na powiadomienia push, które oznaczają szybki dostęp do informacji o nowych usługach i transakcjach. Domyślnie powiadomienia są włączone, ale można je wyłączyć.

Przeczytajcie także: Jokr opuszcza polski rynek

Bank Pekao zaprezentował PeoPay w wersji Kids pod koniec maja 2020 roku. Był to element szerszego pakietu usług dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat. W jego skład weszły też m.in. bezpłatny rachunek – Konto Przekorzystne dla młodych oraz rachunek oszczędnościowy Mój Skarb. Instytucja w kolejnych kwartałach rozwijała apkę wprowadzając do niej np. logowanie biometryczne czy możliwość kupowania kodów do gier. Więcej o bankowości dla dzieci dowiecie się z tego raportu cashless.pl.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies