Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bankowość dla dzieci. Przedstawiamy najnowszy raport cashless.pl

Raport zawiera aktualne informacje dotyczące usług bankowych dla dzieci, ale też ciekawe opinie ekspertów

Redakcja cashless.pl przedstawia najnowszy raport dotyczący bankowości dla dzieci. Na podstawie przeprowadzonych wśród bankowców ankiet oraz informacji uzyskanych od specjalistów przygotowaliśmy opis obecnie oferowanych usług.

W raporcie nie brakuje też wypowiedzi i opinii ekspertów. W bardzo ciekawym felietonie Michał Macierzyński z PKO BP, który współtworzył pierwsze takie rozwiązania w Polsce, pisze o trudnej drodze, jaką przebyła branża, by dzisiaj móc powiedzieć, że "cashless" nie jest już zarezerwowany dla nastolatków i dorosłych. Z kolei Adrian Kurowski z Visy w tekście "Produkty bankowe dla dzieci to pierwszy krok do bezpiecznego wejścia w świat finansów" próbuje odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tak ważna jest edukacja finansowa najmłodszych, oraz opowiada, co robi jego organizacja, by wesprzeć w tym banki oraz innych wydawców kart.

Przeczytajcie także: Cashless Breakfast. Premiera raportu o płatnościach odroczonych

A co o oszczędzaniu, płaceniu gotówką lub kartą, aplikacjach bankowych myślą same dzieci? Posłuchajcie, co mówi na ten temat trzynastoletni Stasio.

A także dziewięcioletni Kazik.

Przeczytajcie także: Aion oferuje 90 tys. zł, Revolut przebija na 100 tys. zł

Zachęcam także do przeczytania wywiadu, jaki przeprowadziłem z Damianem Kupczykiem, prezesem CFF Czepczyński Family Foundation, zajmującej się m.in. wczesną edukacją ekonomiczną. Ten doświadczony pedagog i terapeuta dziecięcy opowiada o tym, kiedy dziecko powinno spotkać się ze światem finansów, jak rodzic ma rozpoznać moment, w którym powinien na to pozwolić, czego w tego rodzaju edukacji należy unikać, oraz o tym, dlaczego w podstawie programowej szkół podstawowych powinien znaleźć się nowy przedmiot związany z nauką finansów.

Partnerem głównym publikacji jest Visa. Zapraszam do lektury. Aby pobrać raport, wystarczy kliknąć w okładkę zamieszczoną powyżej.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies