Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowość w PeoPay Kids: w aplikacji można kupować kody do gier

Transakcja musi zostać zatwierdzona przez dorosłego w jego aplikacji

Bank Pekao poinformował o wprowadzeniu nowości w aplikacji PeoPay Kids – możliwości zakupu kodów do gier. Dotyczy to najpopularniejszych platform: Xbox, Nintendo, Blizzard czy Minecraft. Co istotne, instytucja zapewnia rodzicom pełną kontrolę nad wydatkami dziecka. To dorośli w swoim panelu autoryzują każdą transakcję. Korzystanie z nowego udogodnienia wymaga aktualizacji aplikacji PeoPay Kids do wersji 1.2.0.

Przeczytajcie także: Za zabiegi medyczne będzie można płacić na raty

Dzieci znajdą nową funkcję w apce PeoPay Kids w sekcji Doładuj. By się jednak tam pojawiła, rodzic musi wcześniej aktywować ją w serwisie internetowym Pekao24 lub aplikacji PeoPay, w sekcji Ustawienia PeoPay Kids. Od tego momentu dziecko może zamówić kod do gry, ale pojawi się on w aplikacji dopiero wtedy, gdy transakcja zostanie zatwierdzona przez rodzica, na co ma on maksymalnie 24 godziny. Opiekun ma możliwość odrzucenia prośby. Zakupiony kod jest bezterminowy, a użytkownicy PeoPay Kids znajdą go w zakładce Moje Zakupy. Po wejściu w odpowiedni kafel, dziecko "zdrapuje" powierzchnię, pod którą ukrywa się kod.

Bank poinformował też o zmianach, jakie wprowadził w panelu rodzica w aplikacji PeoPay. Od teraz oboje rodzice mogą sprawować kontrolę nad wydatkami dziecka. W panelu znajdą podgląd wszystkich rachunków swoich dzieci, niezależnie od ich wieku (do 18 lat). W tym celu wystarczy wybrać ikonę z imieniem potomka. Pojawiła się też możliwość otrzymywania w telefonie powiadomień push z aplikacji PeoPay z informacją, że przez 24 godziny na akceptację oczekuje prośba dziecka o przelew zewnętrzny, doładowanie telefonu lub zakup kodów do gier. Dorośli mogą również w procesie zdalnym wnioskować o kartę płatniczą dla dziecka, które ma już założony pakiet bez karty.

Przeczytajcie także: Które banki oferują ubezpieczenia w aplikacjach mobilnych?

Na temat PeoPay Kids mogliście pierwszy raz przeczytać w serwisie cashless.pl pod koniec maja ubiegłego roku. Oprócz aplikacji bank przygotował dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat bezpłatny rachunek – Konto Przekorzystne dla młodych oraz rachunek oszczędnościowy Mój Skarb. Do konta wydana może być darmowa karta debetowa. Najmłodszym pomagają wkraczać w świat finansów wirtualni trenerzy, ale kontrolę nad wszystkim i tak zachowują rodzice, którzy mogą ustalać limity transakcyjne, zablokować kartę, przelewy itd. Pekao uściślił, że z aplikacji korzysta obecnie ponad 41 tysięcy najmłodszych użytkowników.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies