Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pekao idzie w ślady PKO, mBanku i Revoluta. Wprowadza ofertę dla dzieci z aplikacją PeoPay Kids

Kids to m.in. konto, karta i aplikacja mobilna PeoPay w wersji dla dzieci

Bank Pekao zaprezentował przed chwilą nowość w swojej ofercie, a więc pakiet usług dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat. W skład tego pakietu wchodzi m.in. bezpłatny rachunek – Konto Przekorzystne dla młodych oraz rachunek oszczędnościowy Mój Skarb. Do konta wydana może być także darmowa karta debetowa, a wszystkim można zarządzać za pośrednictwem przeznaczonej dla dzieci aplikacji mobilnej – PeoPay Kids. Kontrolę nad finansami dziecka ma rodzic za pośrednictwem specjalnego panelu, dostępnego w bankowości internetowej i mobilnej. Tu może ustalać limity transakcyjne, zablokować kartę, przelewy, itd.

Przeczytajcie także: Promocja dla użytkowników PeoPay

Z informacji przedstawicieli Pekao wynika, że aplikacja PeoPay Kids początkowo nie będzie pozwalała na płatności mobilne. Dopiero w przyszłości bank zamierza uruchomić płatności zbliżeniowe HCE i Blik, a także umożliwić dodawanie karty Kids do portfeli cyfrowych takich jak Garmin Pay czy Fitbit Pay, pod warunkiem, że pozwalają na to regulacje zewnętrznych partnerów. To ważne o tyle, że z tego co mi wiadomo, z Apple Pay mogą korzystać osoby w wieku powyżej 13 lat.

Pekao wprowadzając Kids przygotował promocję. Na każde nowo założone konto w ramach oferty Kids przeleje w prezencie 50 zł. Dodatkowo oferuje 4-miesięczną lokatę z oprocentowaniem w wysokości 2 proc. w skali roku. Maksymalna kwota lokaty to 3 tys. zł. Podczas konferencji prasowej przedstawiciele Pekao zapowiedzieli, że aplikacja PeoPay Kids trafi do marketów w ciągu najbliższych dni. Mi udało się już ją pobrać z Google Play.

Przeczytajcie także: Ciekawe dane z Pekao na temat usług finansowych podczas pandemii

Pekao, wprowadzając pakiet Kids, dołącza do kilku innych instytucji na polskim rynku, które już mają ofertę dla dzieci. Mam na myśli m.in. PKO BP, który od kilku lat oferuje konto z kartą i aplikacją Junior, oraz mBank i Revolut, które podobne rozwiązania wprowadziły w roku bieżącym. Więcej na temat oferty tego ostatniego w tekście Revolut Junior już w Polsce. Nowa apka i karta dla dzieci na razie tylko dla klientów Premium i Metal.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies