Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Revolut Junior już w Polsce. Nowa apka i karta dla dzieci na razie tylko dla klientów Premium i Metal

Rodzicie lub opiekunowie będą mogli monitorować transakcje i decydować o aktywnych funkcjach karty Revoluta dla najmłodszych

Revolut ogłosił, że od dzisiaj z usługi Junior mogą korzystać jego klienci w Polsce. Jednak nie wszyscy. Na razie jest oferowana tylko osobom posiadającym płatne konta Premium i Metal. Ci pierwsi mogą aktywować aplikację Junior dla dwojga swoich podopiecznych. Jeśli ktoś płaci za plan Metal, może uruchomić usługę dla pięciorga dzieci. Konta Revolut Junior mogą być zakładane wyłącznie przez rodzica lub prawnego opiekuna, który sam już jest klientem Revoluta.

Przeczytajcie także: Ruszył Revolut Junior, aplikacja z kartą dla dzieci od 7 roku życia

O tym, jak działa Junior, pisałem w momencie premiery tej usługi w Wielkiej Brytanii. Przypomnę tylko, że aplikacja została zaprojektowana w taki sposób, by dziecko mogło łatwo sprawdzić stan powiązanego z nią rachunku i otrzymywać powiadomienia o przeprowadzonych transakcjach. Z kolei rodzice w swojej aplikacji kontrolują wydatki podopiecznego. Także otrzymują powiadomienia o wszystkich transakcjach. Mogą zmieniać ustawienia bezpieczeństwa i kontrolować funkcje dodatkowej karty, np. wykonywane za jej pomocą płatności online. Mogą też szybko doładować subkonto powiązane z aplikacją dziecka.

Jak skorzystać z nowej usługi? Trzeba otworzyć w aplikacji zakładkę Pulpit i wybrać "konta Junior" oraz podać informacje dotyczące dziecka, które będzie używało konta. Teraz można już zamówić kartę Revolut Junior i zasilić rachunek dziecka ze swojego konta Revolut. Natomiast jeśli dziecko posiada urządzenie mobilne, to będzie mogło uruchomić aplikację po zeskanowaniu kamerą smartfona kodu QR wyświetlanego na ekranie telefonu rodzica lub opiekuna. Jeżeli dziecko nie korzysta ze smartfona, jego karta i tak będzie działała.

Przeczytajcie także: mBank wprowadza konto dla dzieci w wieku poniżej 13 lat

Revolut planuje poszerzenie nowej usługi m.in. o odnawialny limit wydatków, cykliczne doładowania konta, funkcję oszczędzania, raporty o wydatkach oraz porady finansowe dla dzieci kształcące nawyki odpowiedzialnego posługiwania się pieniędzmi. Każda z funkcji ma sprzyjać utrwalaniu wiedzy dotyczącej codziennych finansów.

Warto dodać, że konta z kartą także pod nazwą Junior dla dzieci poniżej 13 roku życia obecnie prowadzą w Polsce dwa banki, PKO i mBank. W przypadku ich oferty właścicielem rachunku też jest rodzic lub prawny opiekun, który kontroluje wydatki i określa limit dziennych transakcji.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies