Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ruszył Revolut Junior, aplikacja z kartą dla dzieci od 7 roku życia. Na razie tylko w Wielkiej Brytanii

Revolut udostępnił nową usługę tylko klientom posiadającym płatne plany Premium i Metal

Revolut poinformował o uruchomieniu nowej usługi Revolut Junior. To aplikacja i powiązana z nią karta przeznaczona dla dzieci w wieku od 7 do 17 lat. Juniora mogą założyć wyłącznie rodzice lub opiekunowie dziecka sami będący klientami Revoluta.

Przeczytajcie także: mBank wprowadza konto dla dzieci w wieku poniżej 13 lat

Jak czytam w nadesłanym komunikacie, aplikacja w wersji Junior została zaprojektowana w taki sposób, by dziecko mogło łatwo sprawdzić stan powiązanego z nią rachunku i otrzymywać powiadomienia o przeprowadzonych transakcjach. Rodzice w swojej aplikacji kontrolują wydatki podopiecznego. Także otrzymują powiadomienia o wszystkich transakcjach. Mogą też zmieniać ustawienia bezpieczeństwa i kontrolować funkcje dodatkowej karty, np. wykonywane za jej pomocą płatności online.

Revolut planuje poszerzenie nowej usługi o szereg funkcji, w tym m.in. o odnawialny limit wydatków, cykliczne doładowania konta, funkcję oszczędzania, raporty o wydatkach oraz porady finansowe dla dzieci kształcące nawyki odpowiedzialnego posługiwania się pieniędzmi. Każda z funkcji ma sprzyjać kształtowaniu wiedzy dotyczącej codziennych finansów.

Przeczytajcie także: Zmiany w aplikacjach PKO. Ważna aktualizacja w Juniorze

Na razie nie wiadomo, kiedy z Juniora będą mogli skorzystać klienci Revoluta w Polsce. Revolut Junior jest bowiem udostępniany tylko w Wielkiej Brytanii i tylko posiadaczom płatnych planów Premium oraz Metal. Po funkcji umożliwiającej inwestowanie poprzez zakup złota, to już druga usługa w aplikacji Revoluta, która nie została uruchomiona w Polsce.

Warto dodać, że konta z kartą i aplikacją też pod nazwą Junior dla dzieci poniżej 13 roku życia obecnie prowadzą w Polsce dwa banki, PKO i mBank. W przypadku ich oferty właścicielem rachunku także jest rodzic lub prawny opiekun dziecka, który kontroluje wydatki i określa limit dziennych transakcji.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies