Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Jokr opuszcza polski rynek. Firma wyprzedaje produkty

Klienci, którzy zrobią zakupy w aplikacji Jokr, będą mogli osobiście odebrać zamówienie z magazynu, co wcześniej nie było możliwe

Działająca na rynku ekspresowych dostaw firma Jokr opuszcza polski rynek, o czym poinformował serwis wiadomoscihandlowe.pl. Tym samym potwierdzają się doniesienia sprzed kilku miesięcy, z których wynikało, że podmiot zamierza się skoncentrować na rozwijaniu swoich oddziałów w obu Amerykach.

Przeczytajcie także: Booksy wprowadza do oferty własne terminale płatnicze

Operator platformy rozesłał do polskich klientów maila z informacją o wyprzedaży produktów z bieżącej oferty. Wszystkie (oprócz alkoholu) zostały przecenione o 50 proc. przy zamówieniach za minimum 100 zł. Co ciekawe, firma zachęca do osobistego odbierania zamówień w dark store’ach. Do tej pory nie było to możliwe – klient musiał czekać na kuriera, który w teorii miał dotrzeć z zamówieniem w ciągu kilkunastu minut.

Jokr pojawił się na polskim rynku niespełna rok temu i zaoferował swoje usługi klientom w Warszawie. Latem firma chwaliła się pozyskaniem wielkiego finansowania: 170 mln dolarów. Kwota robiła wrażenie m.in. dlatego, że mowa była o bardzo młodym podmiocie. Jego twórcą jest Ralf Wenzel, były członek zarządu SoftBanku i Delivery Hero oraz twórca Foodpandy. Wśród współzałożycieli platformy znalazł się także Piotr Lagowski.

Przeczytajcie także: Allegro uniezależnia się od dostawców płatności

Warto zaznaczyć, że Jokr nie jest jedynym graczem na rynku szybkich dostaw (q-commerce), który modyfikuje swój biznes. Niedawno okazało się, że wywodząca się z Niemiec platforma Gorillas chce umożliwić klientom samodzielny odbiór zamówień. Spółka wycofuje się też z deklaracji dotyczącej dostarczania zakupów w ciągu 10-15 minut. Podobne zmiany wprowadził Getir, a przyszłość Swyft stoi pod znakiem zapytania.

Jednocześnie na rynku pojawiają się jednak nowe platformy oferujące zakupy za pośrednictwem internetu i szybką dostawę pod adres wskazany przez klienta. Należący do Żabki startup Lite e-Commerce uruchomił niedawno usługę Delio, która w pierwszej fazie będzie dostępna na terenie Warszawy, ale z czasem powinna się też pojawić w innych miastach. Wcześniej spółka włączyła w Polsce podobne rozwiązanie o nazwie Jush.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies