Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
JOKR z potężnym finansowaniem. Firma otrzymała 170 mln dolarów na rozwój usługi ekspresowych dostaw

Platforma buduje biznes m.in. w Warszawie. Pozyskane środki mają umożliwić dalszą ekspansję

Operator platformy JOKR poinformował, że pozyskał od inwestorów 170 mln dolarów (ponad 660 mln zł) w ramach rundy finansowania A. Wrażenie może robić nie tylko kwota, ale też fakt, że otrzymał ją bardzo młody biznes, działający od zaledwie kilku miesięcy. Z serwisu cashless.pl dowiecie się, że JOKR oferuje ekspresową dostawę zakupów, głównie spożywczych. Powinny być dostarczone w ciągu 15 minut. Na razie z tego rozwiązania w Polsce mogą korzystać klienci w kilku warszawskich dzielnicach.

Przeczytajcie także: Zorganizowana grupa przestępcza oszukiwała użytkowników portali

Platforma działa obecnie w kilku dużych miastach, w których uruchomiła już ponad sto niewielkich magazynów (to z nich realizowane są zamówienia). Znajdują się one w Europie, USA oraz Ameryce Łacińskiej. Dalsza ekspansja ma być zaś możliwa dzięki pozyskanym właśnie środkom. Z komunikatu firmy wynika, że wśród nowych inwestorów znalazły się fundusze GGV Capital, Balderton Capital, Greycroft, Activant Capital, Kaszek, Monashees i FJ Labs. Finansowanie zwiększyły też HV Capital czy Tiger Global, które już wcześniej wsparły ten projekt.

Przeczytajcie także: Nowa aktualizacja aplikacji BNP Paribas

Twórcy platformy przekonują, że rozwiązanie ma być interesujące nie tylko dla klientów, ale też dla lokalnych sklepów, które będą mogły sprzedawać swoje towary za jej pośrednictwem. Bez konieczności budowania skomplikowanej infrastruktury logistycznej. Usługi ekspresowych dostaw to w handlu jeden z najgorętszych tematów ostatnich miesięcy. Z JOKR będą na tym rynku konkurować m.in. Gorillas, Bolt czy Swyft. Klienci mogą też korzystać z narzędzia Everli, a swój produkt rozwija InPost. Użytkownicy zyskują do nich dostęp za pośrednictwem aplikacji, które znaleźć można w marketach Google Play i App Store.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies