Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Credit Agricole w systemie mojeID. Klienci banku mogą potwierdzać tożsamość także na stronach rządowych

Credit Agricole, wprowadzając mojeID, zdecydował się na integrację z tzw. węzłem krajowym, dzięki czemu jego klienci mogą korzystać zarówno z cyfrowych usług komercyjnych, jak i publicznych

Bank Credit Agricole dołączył do grona instytucji, których klienci mogą korzystać z cyfrowych usług publicznych i komercyjnych, identyfikując się za pomocą danych logowania na swój rachunek bankowy. To efekt wdrożenia w banku dostarczanego przez KIR systemu mojeID oraz integracji z tzw. węzłem krajowym (platformą login.gov.pl).

Przeczytajcie także: PKO TFI dostępne przez mojeID

Aby móc korzystać z tego udogodnienia, klienci Credit Agricole powinni zalogować się do bankowości internetowej i w zakładce "eTożsamość" kliknąć "Utwórz". Następnie należy sprawdzić i ewentualnie uzupełnić lub zaktualizować swoje dane, po czym przeczytać regulamin i zatwierdzić wymagane zgody. Włączenie usługi akceptuje się w ten sam sposób jak inne operacje wykonywane w CA24 eBank.

Od tego momentu klienci banku mogą potwierdzać swoją tożsamość podczas logowania się do serwisów administracji publicznej, ale też przy korzystaniu z usług komercyjnych, m.in. w branżach ubezpieczeniowej, energetycznej, telekomunikacyjnej czy medycznej. Wystarczy, że podczas logowania wskażą mojeID i klikną w logo swojego banku. System przekieruje ich do serwisu bankowego, gdzie zostaną poproszeni o podanie loginu i hasła do konta. Następnie użytkownik trafia do portalu docelowego, ale już jako uwierzytelniony i zalogowany. Co ważne, bank nie poznaje aktywności klienta poza swoim systemem, a administrator portalu nie ma dostępu do danych logowania na rachunek osobisty użytkownika.

Przeczytajcie także: mojeID przepustką do inwestowania z Generali

Banki, wdrażając mojeID, mogą to zrobić na dwa sposoby. W uproszczonej wersji ich klienci za pomocą dostarczanego przez KIR systemu będą mogli logować się do serwisów dostawców komercyjnych, a więc np. wspomnianych wyżej telekomów. Instytucje mogą jednak przeprowadzić też dodatkowe wdrożenie, integrując się z tzw. węzłem krajowym, czyli platformą dającą dostęp do stron urzędów państwowych. Na taką właśnie integrację zdecydowało się Credti Agricole, a wcześniej również BOŚ, BNP Paribas, PKO BP z Inteligo, Getin, Pekao, BPS, SGB i BS w Brodnicy.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies